سوال از شما و پاسخ از ما شاید برای شما هم پیش آمده باشد كه بارها به اینترنت مراجعه كنید و علیرغم جستجو در گوگل و یاهو و سایر سایتهای جستجوگر نتوانید مطلب مورد نیاز خود را پیدا كنید و یا اینكه پیدا كردن مطالب و سایتهای مورد نظر شما ساعتها وقت ببرد. لذا تصمیم گرفتم كه وبلاگی ساخته و سایتها مورد نیاز و به دردبخور روحانیون معزز و طلاب گرانقدر را با موضوعات مختلف در چند لینك كلی جمع‌آوری كنم كه هم دوستان بهره‌مند شوند و هم اینكه خود حقیر از آن مشكلی كه گفته شد خلاصی یابم. در این مسیر حتما راهنمایمان باشید. ممنون tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com 2018-11-15T20:26:03+01:00 mihanblog.com لیست پست‌های وبلاگ 2015-07-08T19:19:52+01:00 2015-07-08T19:19:52+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/273 رسول دوستی هوشنگ خان کو غیرتت؟؟؟؟؟؟ هوشنگ خان کو غیرتت؟؟؟؟؟؟


]]>
هان ای دل عبرت بین، عبرت بین 2015-06-15T09:51:46+01:00 2015-06-15T09:51:46+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/272 رسول دوستی این مطلب رمزدار است و از طریق فید قابل خواندن نمی باشد، جهت مشاهده متن مطلب با ورود به بلاگ رمز مطلب را وارد نمایید. هوشنگ خان کو غیرتت؟؟؟؟؟؟ 2015-05-09T09:24:47+01:00 2015-05-09T09:24:47+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/269 رسول دوستی داستان کوتاه: همین که از خواب بیدار شد و فهمید که وقت باز شدن بازار هستش، سریع آماده شد و بعد از تعویض پانسمان سرش و گذاشتن کلاهی روی آن جهت پوشاندن جای زخم و تنظیف از مردم، با شتاب به طرف مغازه دوستش رفت تا از آماده شدن موتورش مطلع شود. برایش خیلی مهم و حیاتی بود که تا امشب موتورش آماده شود و انتقام شکسته شدن سرش و ضربات چاقوی شکمش را از تازه داماد محله که امروز عروسی‌ش بود بگیرد. همه از رفتار او  نگران بودند اما مادرش و دوستش هیچ نگرانی نداشتند و می‌دونستند که او خیلی متین هستش و به کسی
ساعت حدود نه شب شده بود که سر وصدای عروسی محله، لحظه خروج عروس خانم از خونه را نشون میداد لذا سوار موتور شد و چند متری ماشین عروس نگه داشت. از لابلای جمعیت همان دوست تعمیرکارش کنجکاوانه به طرفش اومد و سوار ترک موتور شد و پیله کرد که چرا اون روز به اون حالت افتادی و اون همه زخمی شدی و گفتی مربوط به عروسی نامزد هوشنگ هستش و خودتم الان اینجایی. هر چه از او اصرار از این انکار. تا اینکه
.
.
.
لب گشود و گفت: چند روز پیش به هوشنگ گفتم آقا هوشنگ این دختر، ناموس تو هستش خواهش میکنم موقع عروسی با وضع فجیع بیرونش نبر و رعایت حال دین و عرف و قرآن و خدا و پیامبر و خون شهداء را داشته باش. اما به گوشش نمیرفت که نمیرفت و میگفت عروس باید با همان ارایش چشم بیننده حسود را کور کنه.

روز حادثه یه لباس عروسی اورم و رفتم دم درشون گفتم هوشنگ جان میشه اینو بدی نامزدت بپوشه من سیر نگاش کنم لذت ببرم؟؟؟؟
اونم گرفت منو زد.
حالا هم من اومده ام بهش بگم من که دوستتم غیرتت نزاشت زنتو نگاه کنم اما الان وضع خودتو و عروس نوبرتو ببین که هزاران چشم هرزه ممکن است به قصد لذت نگاش کن. هوشنگ خان کو اون غیرتت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
]]>
عکس 2014-09-21T01:59:44+01:00 2014-09-21T01:59:44+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/266 رسول دوستی این مطلب رمزدار است و از طریق فید قابل خواندن نمی باشد، جهت مشاهده متن مطلب با ورود به بلاگ رمز مطلب را وارد نمایید. ایزدی ها چه کسانی هستند 2014-08-11T09:42:09+01:00 2014-08-11T09:42:09+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/265 رسول دوستی [B]ایزدی ها چه کسانی هستند؟[/B]به گزارش بصیرت،پایگاه خبری الغد پرس عراق در مطلبی به معرفی اقلیت ایزدی در این کشور پرداخت و این سئوال را مطرح کرد که چرا این گروه به شیطان پرستی متهم شده است.در این نوشته آمده است:«ایزدی منسوب به ایزد در زبان فارسی است که به معنی پروردگار و صاحب می آید. پس از تسلط داعش بر مناطقی از عراق مصائب گسترده ای دامنگیر اقلیت ایزدی شد تا نام این گروه منزوی در اخبار و تحلیل ها به چشم بیاید.»این گروه به دلیل اعتقادات غیر متعارفی که دارد به ناحق به شیطان پرستی متهم شده است. آنا
به گزارش بصیرت،پایگاه خبری الغد پرس عراق در مطلبی به معرفی اقلیت ایزدی در این کشور پرداخت و این سئوال را مطرح کرد که چرا این گروه به شیطان پرستی متهم شده است.
در این نوشته آمده است:«ایزدی منسوب به ایزد در زبان فارسی است که به معنی پروردگار و صاحب می آید. پس از تسلط داعش بر مناطقی از عراق مصائب گسترده ای دامنگیر اقلیت ایزدی شد تا نام این گروه منزوی در اخبار و تحلیل ها به چشم بیاید.»
این گروه به دلیل اعتقادات غیر متعارفی که دارد به ناحق به شیطان پرستی متهم شده است. آنان به صورت یک گروه منزوی در مناطق کوچک از شمال غرب عراق ، شمال غرب سوریه و مناطقی واقع در جنوب غرب ترکیه زندگی می کنند اما بیشتر بارگاهها و اماکن مقدسشان در منطقه لالش شهر موصل یعنی در 430 کیلومتری شمال غرب بغداد قرار دارد.
زندگی پراکنده این گروه در مناطق مختلف سبب شده است تا ارائه آمار درست از جمعیت ایزدی دشوار باشد اما آمار جمعیت این گروه از 70 هزار نفر تا 500 هزار نفر برآورد شده است.
بدون شک این گروه با توجه به نگرانی ها و تهدیدهایی که با آن روبرو بوده اند در طول قرن گذشته با کاهش جمعیت روبرو شده است که این شرایط برای دیگر اقلیت ها چون دروز و علوی ها نیز مصداق دارد.
فقط کسانی در فرقه ایزدی وارد می شوند که در بدو تولد ایزدی متولد شده باشد در نتیجه پذیرش این عقیده برای کسانی که پدر و مادر ایزدی ندارند ناممکن است.
در معرفی و شناخت این گروه به برخی از باورهای غلط استناد شده است مثلا تندروهای سنی این گروه را که در عراق به ایزیدی معروفند منتسب به یزید بن معاویه دومین خلیفه اموی (948تا 983 میلادی) می دانند اما مطالعات تاریخی اخیر نشان می دهد این گروه هیچ ارتباطی با این خلیفه اموی ندارند چنانچه برخی نیز آنان را منتسب به شهر یزد در ایران می دانند و در مطالعات انجام شده مشخص شد که این باور نیز نادرست است.
ایزدی منتسب به کلمه ایزد در زبان فارسی است که به معنی پروردگار و صاحب می آید به همین دلیل واژه ایزدی به معنی خداپرست می آید.
اما رهبران و اعضای اقلیت ایزدی چندان از این کلمه استفاده نمی کنند. آنان خود را «دواسین» می خوانند. دواسین مشتق از دیوسیس است، دیوسیس واژه ای است که از اعتقادات قدیم کلیسای شرق گرفته شده است زیرا بسیاری از اعتقادات این گروه به مسیحیت نزدیک است. آنان قرآن و انجیل را قبول دارند اما میراث فرهنگی آنان چندان میراث مکتوبی نیست بلکه بیشتر میراث های تاریخی آنان شفاهی است.
فقدان میراث مکتوب در فرقه ایزدی سبب شد تا اعتقادات واقعی آنان چندان روشن نباشد به همین دلیل در ارزیابی اعتقاداتشان اشتباهات و تحلیل های نادرستی مشاهده می شود که انتساب به زرتشتیان یا خورشید پرستان بخشی از این تحلیل های نادرست است.
در مطالعات جدیدی که درباره ایزدی ها انجام شد آمده است:« درست است که بارگاههای این گروه با تصاویر خورشید مزین شده یا آنکه گورهایش به سمت شرق و خورشید قرار داده شده است اما اعتقادات ایزدی آمیزه ای از اسلام و مسیحیت است.»
لباس سنتی این گروه سفید رنگ است و کهنسالان ایزدی در مناطق سنجار هنوز هم از این لباس سنتی استفاده می کنند.
بیر ، نام طبقه ای از روحانیان فرقه ایزدی است، بیرها کودکان را با آب های مبارک غسل تعمید می دهند. بیر در مراسم عقد یک قرص نان را به دو نیمه تقسیم می کند و هر یک از آنها را به عروس و داماد می دهد. عروس دامن قرمز می پوشد و از کلیساها دیدن می کند.
ایزدی ها در ماه دسامبر سه روز روزه می گیرند و پس از آن روزه خود را با شرابی که از دست بیر می نوشند افطار می کنند.
آنان در پانزدهم تا بیستم سپتامبر به زیارت مقبره شیخ عدی در لالش، شمال شهر موصل، می روند و در آنجا مراسمی چون غسل در رود، قربانی و...انجام می دهند.
الهه اعظم ایزدی ها «ئیزدان»نامیده می شود. آنان این الهه را بسیار قدرتمند می دانند و معتقدند عبادت مستقیم این الهه ممکن نیست، ئیزدان از نگاه ایزدی ها خالق هستی است اما نگاهبان هستی نیست. هفت روح مقدس از ئیزدان مشتق می شود که بزرگ ترین آن الهه طاووس است. آنان الهه طاووس را بازوی اجرایی خواسته های مقدس می دانند.
طاووس در اعتقادات سنتی مسیحیان نشان جاودانگی است زیرا گوشت طاووس فاسد نمی شود. از نگاه ایزدی ها الهه طاووس جلوه ای از ذات اله است و هرگز از این ذات فاصله نمی گیرد به همین دلیل برخی از تاریخ نویسان اعتقادات ایزدی را در زمره اعتقادات توحیدی قرار می دهند.
دختران و پسران مدارس دینی ایزدی در معبد لالش سرودهای خاصی را زمزمه می کنند.
آنان پنج بار در شبانه روز برای الهه طاووس نماز می خوانند.
یکی از اعتقاداتی که سبب می شود ایزدی ها شیطان پرست خوانده شوند این است که آنان الهه طاووس را شیطان نیز می خوانند .
آنان معتقدند ارواح آنانی که مرده اند می تواند در قالب اجساد دیگر بروز کند.
یکی از اعتقادات ایزدی ها این است که روح ایزدی نمی تواند تغییر یابد و تجدید شود به همین منظور ایزدی معتقد است به هیچ وجه نمی تواند پیرو دین و اعتقاد دیگری شود زیرا این امر نیازمند تجدید و تغییر در روح فرد است به همین دلیل است که ایزدی ها با آنکه سالهای متوالی در محل اسکان خود با مشکلات زیادی مواجه هستند هیچگاه از اعتقاداتشان دست برنداشته اند. ]]>
ضرورت ارسال ایمیل در قسمت کامنت‌هایی که جواب خصوصی می‌خواهند 2014-02-21T16:10:46+01:00 2014-02-21T16:10:46+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/261 رسول دوستی سلام و درود به همه مخاطبین محترم و سرافراز این وبلاگ بعضی از عزیزان مطالبی نوشته‌اند و خواسته اند که بصورت محرمانه جواب داده شود؛ و لیکن با تاسف فراوان نه آدرس رایانامه‌شون را ارسال کرده‌اند و نه اینکه رمزی در کامنت نوشته‌اند که بتوانیم با استفاده از آن رمز، پست مستقل رمزداری در جوابشان بنویسیم. لذا از کاربران محترم خواهش میکنیم در این مورد بذل عنایت بیشتری داشته باشند. در ضمن شماره موبایل و نیز سامانه پیامکی مذکور در این وبلاگ نیز آماده پاسخ‌گویی می‌باشد. عزیزان التما

سلام و درود به همه مخاطبین محترم و سرافراز این وبلاگ

بعضی از عزیزان مطالبی نوشته‌اند و خواسته اند که بصورت محرمانه جواب داده شود؛ و لیکن با تاسف فراوان نه آدرس رایانامه‌شون را ارسال کرده‌اند و نه اینکه رمزی در کامنت نوشته‌اند که بتوانیم با استفاده از آن رمز، پست مستقل رمزداری در جوابشان بنویسیم. لذا از کاربران محترم خواهش میکنیم در این مورد بذل عنایت بیشتری داشته باشند. در ضمن شماره موبایل و نیز سامانه پیامکی مذکور در این وبلاگ نیز آماده پاسخ‌گویی می‌باشد.

عزیزان التماس دعا

 

]]>
یک برش در اینترنت 2013-11-06T11:40:06+01:00 2013-11-06T11:40:06+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/260 رسول دوستی تکنولوژی ارتباطات تمامی مرزهای فیزیکی و محدودیت‌های زمانی و مکانی را کنار گذاشته و اجبارا انسان‌ها را وارد مرحله‌ای از تعاملات مجازی کرده که براساس آن در دقیقه خروارها اطلاعات در سراسر جهان و از طریق بسترهای ارتباطی منتقل می‌شود.اطلاعاتی که با توسعه سرویس‌های خدماتی، به انواع و گونه‌های مختلفی در شبکه اینترنت توزیع شده و لحظه به لحظه بر حجم محتوایی این سرویس‌ها افزوده می‌شود.برای درک بهتر دنیای مجازی تنها برشی یک دقیقه‌ای از اینترنت و برخی سرویس‌های آن را که توسط "کیومی" منتشر شده تحلیل می تکنولوژی ارتباطات تمامی مرزهای فیزیکی و محدودیت‌های زمانی و مکانی را کنار گذاشته و اجبارا انسان‌ها را وارد مرحله‌ای از تعاملات مجازی کرده که براساس آن در دقیقه خروارها اطلاعات در سراسر جهان و از طریق بسترهای ارتباطی منتقل می‌شود.

یک بُرش جالب در اینترنت (عکس)

اطلاعاتی که با توسعه سرویس‌های خدماتی، به انواع و گونه‌های مختلفی در شبکه اینترنت توزیع شده و لحظه به لحظه بر حجم محتوایی این سرویس‌ها افزوده می‌شود.

برای درک بهتر دنیای مجازی تنها برشی یک دقیقه‌ای از اینترنت و برخی سرویس‌های آن را که توسط "کیومی" منتشر شده تحلیل می‌کنیم تا متوجه تراکنش‌هایی آنلاین در این فضا شویم و کار را با فیس‌بوک که این روزها فکر و ذکر بسیاری شده آغاز می‌کنیم و یک دقیقه از اقدامات انجام شده بر بستر این شبکه اجتماعی را کالبد شکافی می‌کنیم.

یک بُرش جالب در اینترنت (عکس)


*فیس‌بوک*
دو میلیون و 460 هزار پست ارسال، 1.8 میلیون لایک روانه و 350 گیگابایت داده در هر دقیقه بابت فعالیت کاربران فیس‌بوک در اینترنت ذخیره می‌شود.

*یوتیوب*
72 ساعت ویدئو از طریق این شبکه بر روی اینترنت بارگذاری می‌شود.

*گوگل*
دو میلیون سرچ در یک دقیقه

*اسپوتیفای*
14 آهنگ جدید به فضای اینترنتی می‌افزاید.

*دامنه*
70 دامنه جدید ثبت می‌شود.

*اپل*
دانلود 15 هزار آهنگ از آی‌تیونز

*وردپرس*
347 پست جدیدی توسط کاربران ارسال می‌شود.

*وب‌سایت*
571 سایت جدید خلق می‌شود.

*وال‌مارت*
17 هزار تراکنش مالی انجام می‌دهد.

*تامبلر*
بارگذاری 20 هزار عکس جدید در این سرویس

*ایمیل*
ارسال 204 میلیون ایمیل

*اینستگرام*
تولید سه هزار و 600 عکس جدید

*پینترست*
یازده هزار کاربر فعال

*لینکداین*
انجام یازده هزار جست‌وجوی حرفه‌ای

*آمازون*
فروش 83 هزار دلاری

*اسنپ‌چت*
اشتراک 104 هزار عکس

*توئیتر*
ارسال 278 هزار توئیت

*فلیکر*
مشاهده 20 میلیون عکس در این سرویس

*اسکایپ*
برقراری 1.4 میلیون ارتباط تصویری

تجمیع اعداد و ارقام ارائه شده، می‌تواند تصور بزرگی فضای مجازی را حتی شده برای یک دقیقه، سهل‌تر کند.
]]>
دو ركعت نماز برای كسانی كه در صدد ازدواج هستند 2013-06-20T17:53:52+01:00 2013-06-20T17:53:52+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/259 رسول دوستی دعاى زیر در اواخر جلد 103 بحارالانوار کتاب النکاح باب «الدعاء عند التزویج» از امیرالمومنین(ع) نقل گردیده است این حدیث ضمن آنکه درخواست از خداست خود بیانگر عالى ترین معیارها در گزینش همسر نیز هست : هر که قصد ازدواج داشته باشد دو رکعت نماز گذارد در هر رکعت پس از حمد سوره یاسین بخواند پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد و این دعا را بخواند: أللّهُمَ ارْزُقْنى زَوْجَةً صالِحَةٌ، وَدُوداً، وَلُوداً، شَکُوراً، قَنُوعاً، غَیُوراً، اِنْ اَحْسَنْتُ شَکَرَتْ، وَإِنْ اَسَأْتُ غَفَرَتْ دعاى زیر در اواخر جلد 103 بحارالانوار کتاب النکاح باب «الدعاء عند التزویج» از امیرالمومنین(ع) نقل گردیده است این حدیث ضمن آنکه درخواست از خداست خود بیانگر عالى ترین معیارها در گزینش همسر نیز هست :
هر که قصد ازدواج داشته باشد دو رکعت نماز گذارد در هر رکعت پس از حمد سوره یاسین بخواند پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد و این دعا را بخواند:

أللّهُمَ ارْزُقْنى زَوْجَةً صالِحَةٌ، وَدُوداً، وَلُوداً، شَکُوراً، قَنُوعاً، غَیُوراً، اِنْ اَحْسَنْتُ شَکَرَتْ، وَإِنْ اَسَأْتُ غَفَرَتْ، وَاِنْ ذَکَرْتُ اللّهَ تَعالى اَعانَتْ،

 وَاِنْ نَسیتُ ذَکَرَتْ، وَاِنْ خَرَجْتُ مِنْ عِنْدِها حَفِظَتْ، وَاِنْ دَخَلْتُ عَلَیْها سَرَّتْ، وَاِنْ اَمَرْتُها اَطاعَتْنى، وَاِنْ اَقْسَمْتُ عَلَیْها اَبَرَّتْ قَسَمى،

 وَاِنْ غَضَبْتُ عَلَیْها اَرْضَتْنى یا ذَالْجَلالِ وَ الاْکْرامِ هَبْ لى ذلِکَ فَإِنَّما أَسْأَلُکَ وَ لا اَجِدُ الا ما قَسَمْتَ لى، فَمَنْ فَعَلَ ذلِکَ اَعْطاهُ اللّهُ ما سَأَلَ.

بحار الانوار، ج 100، ص 268

خداوندا همسرى شایسته، با محبت، فرزندآور، سپاسگزار، قانع، باغیرت به من مرحمت فرما، چون به او نیکى کنم شکر کند، اگر در حقش به اشتباه و خطا بدى کنم گذشت نماید،

اگر تو را یاد کنم کمکم دهد، اگر فراموش کنم یادآورى نماید، چون از نزدش بروم خودش و حیثیت مرا حفظ کند، به وقتى بر او وارد شوم خوشحال شود، امرش کنم از من فرمان ببرد،

سوگندش دهم، به سوگندم پاى بندى کند، چون بر او خشم گیرم خوشنودم نماید، اى صاحب جلال و کرم این خواسته ها را به من ارزانى دار، من از تو خواستم، و نمى یابم جز آنچه را مقدر من نمائى،

آنگاه امیرالمؤمنین فرمود، هر کس در آستانه ازدواج چنین قدمى بردارد با عنایت و لطف حق به خواسته هایش برسد

]]>
بسم الله الرحمن الرحیم 2013-05-07T06:22:21+01:00 2013-05-07T06:22:21+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/258 رسول دوستی این مطلب رمزدار است و از طریق فید قابل خواندن نمی باشد، جهت مشاهده متن مطلب با ورود به بلاگ رمز مطلب را وارد نمایید. نماز مستحبی قبل از ازدواج 2013-02-13T12:46:36+01:00 2013-02-13T12:46:36+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/257 رسول دوستی امام صادق(ع) به ابوبصیر می فرمایند: هرگاه خواستی ازدواج كنی ابتدا دو ركعت نماز بجا بیاور سپس حمد و سپاس خداوند نما و بعد: « اَللَّهُمَّ اِنِّی اُرِیدُ اَنْ اَتَزَّوَجَ، اَللَّهُمَّ فَاقْدِرْ لِی مِنَ النِّسَاءِ اَعَفَّهُنَّ فَرْجاً، وَ اَحْفَظَهُنَّ لِی فِی نَفْسِهَا وَ فِی مَالِی،  وَ اَوْسَعَهُنَّ رِزْقًا وَ اَعْظَمَهُنَّ بَرَكَةً، وَ اَقْدِرْ لِی مِنهَا وَلَداً طَیِّباً تَجْعَلُهُ خَلَفاً صَالِحاً فِی حَیاتِی وَ بَعْدَ مَوْتِی » ؛ خداوندا! من می خواهم ازدواج كنم، خداوندا! برای من پاكد امام صادق(ع) به ابوبصیر می فرمایند: هرگاه خواستی ازدواج كنی ابتدا دو ركعت نماز بجا بیاور سپس حمد و سپاس خداوند نما و بعد:

« اَللَّهُمَّ اِنِّی اُرِیدُ اَنْ اَتَزَّوَجَ، اَللَّهُمَّ فَاقْدِرْ لِی مِنَ النِّسَاءِ اَعَفَّهُنَّ فَرْجاً، وَ اَحْفَظَهُنَّ لِی فِی نَفْسِهَا وَ فِی مَالِی،

 وَ اَوْسَعَهُنَّ رِزْقًا وَ اَعْظَمَهُنَّ بَرَكَةً، وَ اَقْدِرْ لِی مِنهَا وَلَداً طَیِّباً تَجْعَلُهُ خَلَفاً صَالِحاً فِی حَیاتِی وَ بَعْدَ مَوْتِی »

؛ خداوندا! من می خواهم ازدواج كنم، خداوندا! برای من پاكدامن ترین زنان را مقرر فرما و كسی كه خویشتن دار از همه نسبت به خود و نگهداری كننده ترین فرد در مالم باشد، كه به واسطه آن نفسم (حالم) و مالم محفوظ بماند، كسی كه فراخ ترین روزی و بیشترین بركت را در زندگی داشته باشد، و از وی برای من فرزندی طیب در نظر بگیر كه جانشینی شایسته در حیات و ممات من باشد. خواندن نماز امام زمان(ع) ودرخواست از آن حضرت هم مفید است.

]]>
داستان‌‌های عبرت‌آموز 2013-02-02T10:49:26+01:00 2013-02-02T10:49:26+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/256 رسول دوستی http://1000tarh.blogfa.com پنج سوال مهم روزانه 2012-09-06T14:24:01+01:00 2012-09-06T14:24:01+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/254 رسول دوستی سعی کنید این سوالات را در انتهای هر روز از خودتان بپرسید. اینکار به شما کمک می کند فردی بهتر و موفق تر شوید. 1. بهترین اتفاقی که امروز برایم افتاد چه بود؟ چه اتفاقی باعث شد احساس غرور، شادی، یا قدرشناسی کنید؟ آیا امروز حتی برای لحظه ای احساس لذت و موفقیت کردید؟ برای لحظه ای دوباره آن احساس را در خودتان زنده کنید. ما لحظات اینچنینی بیشتری در زندگیمان نیاز داریم، به همین خاطر بهتر است که به چیزهای مثبت فکر کنیم. خیلی وقت ها اتفاقات خوب را نادیده می گیریم. اما سعی کنید این سوالات را در انتهای هر روز از خودتان بپرسید. اینکار به شما کمک می کند فردی بهتر و موفق تر شوید.

1. بهترین اتفاقی که امروز برایم افتاد چه بود؟

چه اتفاقی باعث شد احساس غرور، شادی، یا قدرشناسی کنید؟ آیا امروز حتی برای لحظه ای احساس لذت و موفقیت کردید؟

برای لحظه ای دوباره آن احساس را در خودتان زنده کنید. ما لحظات اینچنینی بیشتری در زندگیمان نیاز داریم، به همین خاطر بهتر است که به چیزهای مثبت فکر کنیم. خیلی وقت ها اتفاقات خوب را نادیده می گیریم. اما نباید اینطور باشد، باید از آنها نهایت لذت را برده و قدردانشان باشیم. این سوال کمک می کند، مثبت، شاد و قدرشناس باشیم.

2. چه کاری را می توانستم بهتر انجام دهم؟

از تجربیات امروزتان چه درسی می توانید بگیرید؟ چه اشتباهی مرتکب شدید که باید در آینده از آن جلوگیری کنید؟ چطور می توانستید یک موقعیت گفتگو را بهتر انجام دهید؟ به راه هایی فکر کنید که این مسئله را در آینده بهبود بخشید.

3. مهمترین کاری که فردا باید انجام دهم چیست؟

کدام کار است که به تنهایی اهمیت زیادی دارد و تفاوت زیادی در روز من ایجاد خواهد کرد؟ اگر برنامه روزانه دارید، مطمئناً این کار باید در آن نوشته شده باشد--و احتمالاً در راس آن لیست. به این فکر کنید که چطور اول صبح آن کار را به اتمام برسانید. این سوال کمکتان می کند روی کارهای مهم روزانه خود متمرکز شوید.

4. چه کار جدیدی را فردا می توانم امتحان کنم؟

زندگی سفری اکتشافی است. در هر سنی هم که باشیم، باید هر روز یک کار جدید را امتحان کنیم. فردا چه تجربه جدیدی می توانید داشته باشید؟

5. مهمترین فردی که در زندگی من وجود دارد کیست و چه کاری برای او انجام می دهم؟

روی کسی که دوست دارید—همسرتان، فرزندتان، والدین یا هر کس دیگر—متمرکز شوید. آیا به آنها گفته اید یا نشان داده اید که چقدر برایتان اهمیت دارند؟ فردا چه کاری می توانید برای کمک کردن، شاد کردن و یا غافلگیر کردن آنها انجام دهید؟ ما خیلی وقت ها آنقدر مشغول می شویم که عزیزانمان را فراموش می کنیم. این سوال باعث می شود دوباره به آنها بپردازید.

همین. 5 سوال ساده اما مهم که می تواند کمکتان کند زندگیتان را بهتر کنید. سعی کنید هر شب قبل از خواب این سوالات را از خودتان بپرسید.

]]>
پنج روش برای داشتن محیط كار مناسب 2012-08-11T02:14:14+01:00 2012-08-11T02:14:14+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/249 رسول دوستی برای همه ما پیش آمده که در محیط هایی کار کنیم که اشتیاق چندانی برای صبح ها بیدار شدن و رفتن به آنجا نداشته باشیم. این احساس واقعاً افتضاح است. رفتن به محیط کاری که پُر از انرژی مثبت و لذت باشد بسیار لذت بخش تر است و استرس کمتری هم دارد. مثبت بودن محیط کار نه فقط از نظر سلامت جسمی، فکری و احساسی ما مهم است، بلکه در نتایجی که برای آن شرکت ایجاد می کنیم هم اهمیت دارد. هرچه احساس بهتری در محیط کار داشته باشیم، از فعالیت های کاری خود احساس غرور بیشتری برای همه ما پیش آمده که در محیط هایی کار کنیم که اشتیاق چندانی برای صبح ها بیدار شدن و رفتن به آنجا نداشته باشیم. این احساس واقعاً افتضاح است. رفتن به محیط کاری که پُر از انرژی مثبت و لذت باشد بسیار لذت بخش تر است و استرس کمتری هم دارد. مثبت بودن محیط کار نه فقط از نظر سلامت جسمی، فکری و احساسی ما مهم است، بلکه در نتایجی که برای آن شرکت ایجاد می کنیم هم اهمیت دارد. هرچه احساس بهتری در محیط کار داشته باشیم، از فعالیت های کاری خود احساس غرور بیشتری داشته و نسبت به محل کارمان وفاداری بیشتری خواهیم داشت.

در زیر به راه هایی برای ایجاد یک محیط کار مثبت اشاره می کنیم:

1. جایگاه مناسب را بپذیرید.

اولین قدم برای ایجاد یک محیط کار مثبت این است که جایگاهی داشته باشید که مناسبتان باشد. قبل از اینکه جایگاهی را قبول کنید، باید بدانید مهارت های اصلی تان چیست؛ دوست دارید چه نوع کاری انجام دهید، چه نقشی داشته باشید، در پنج سال آینده خودتان را کجا می بینید و چه نوع محیط هایی جذبتان می کند. دانستن پاسخ این سوالات به شما کمک می کند آن فرصت هایی که با آن معیارها همخوانی دارد را تشخیص داده و شروع خوبی داشته باشید.

2. فردی مثبت باشید.

رفتار و نگرشی مثبت داشته باشید تا دیگران به راحتی سراغتان بیایند. به همکارانتان نشان دهید که در دسترس هستید و دوست دارید به آنها کمک کنید. با لبخند راه بروید و با آنهایی که در راه برخورد می کنید ارتباط چشمی خوب برقرار کنید. صمیمی و مهربان باشید. با محبت، اشتیاق و ادب حرف بزنید. قبل از هر فرضیه، سوال کنید. با علاقه به حرف های دیگران گوش دهید و آخر اینکه شکوه و شکایت و غرغر نکنید.

3. مسئولیت پذیر باشید.

مسئولیت جهت شغلیتان را قبول کنید. شما مسئول ایحاد محیطی هستید که موجب رشد و یادگیری شما شود. هر چه بیشتر در بن بست بمانید، مثبت ماندن برایتان سخت تر خواهد شد. اگر از جهت شغلی کنونیتان راضی نیستید، اگر می خواهید در همان شرکت بمانید، با مدیرتان درمورد آن حرف بزنید. درغیراینصورت، به دنبال کاری تازه باشید که احساس بهتری با آن داشته باشید.

4. با مدیرتان در ارتباط باشید.

به طور مرتب مدیرتان را ملاقات کنید تا مطمئن شوید که در جهت برآوردن انتظارات او اهداف کاری و عملکردی شرکت قدم برمی دارید. نباید همیشه منتظر بمانید تا مدیر سراغ شما بیاید. باخبر کردن مدیر درمورد وضعیت کاری و فعالیت هایتان نشان می دهد که قابل اعتماد و به کارتان علاقه مند و متعهد هستید. حتی می توانید گزارش هفتگی از نحوه عملکردتان برای او بفرستید.

5. اجتماعی باشید.

به طریقی غیرکاری با همکارانتان ارتباط برقرار کنید. وارد یکی از گروه ها یا تیم ها شرکت شوید. در ساعات ناهار و استراحت با همکارانتان بازی کنید. تولدها و سایر اتفاقات مهم را کنار هم در شرکت جشن بگیرید. بذر دوستی را در شرکت بپاشید. یک مسابقه ورزشی ترتیب دهید و از همه کارکنان بخواهید در آن شرکت کنند. کارهای زیادی برای برقرار ارتباط در محل کار وجود دارد.

اگر نمی دانید یک محیط کار مثبت چه شکلی است، در زیر نشانه هایی از آن را عنوان می کنیم:

کاری را انجام می دهید که از آن لذت می برید

ایده ها و نظراتتان از ارزش زیادی برخوردارند

خلاقیت شما مورد تشویق و تحسین قرار می گیرد

از فعالیتتان قدردانی می شود

کارتان با مهارت هایتان همخوانی دارد

مدیرتان رفتاری دوستانه دارد که به راحتی می توانید به او نزدیک شوید

محیط برای رشد و ترقی شما مناسب است

وقتی کار خوبی انجام می دهید، دیده می شود

احساس می کنید جزئی از یک تیم هستید

هر روز برای رفتن به محل کار اشتیاق دارید

با ادب و احترام با شما رفتار می شود

وقتی در محل کار هستید شادید

کار کردن برایتان لذت بخش است

]]>
ازدواج با طلاقی‌ها 2012-08-09T21:48:13+01:00 2012-08-09T21:48:13+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/248 رسول دوستی شایدتایک یادودهه قبل ازدواج باافرادمطلقه آنفدررایج نبود   به خصوص اگر دریک طرف ماجرا دختر یا پسری قرار داشت که تا به حال تجربه ازدواج نداشت . اما این روزها با تغییر الگوهای ازدواج وتغییر سن و سال و معیارهای آن، ازدواج با افرادی که تجربه تلخ یک جدایی را داشته اند، چندان دور از ذهن نیست.طلاق اما برای این ازدواج احتیاط هایی لازم است که شاید در ازدواج های دیگر نیاز زیادی به آنها نداشته باشید. اگر قصد دارید با خانمی مطلقه ازدواج کنید و یا خواستگاری دارید که قبلاً از نامزدش جدا شده شایدتایک یادودهه قبل ازدواج باافرادمطلقه آنفدررایج نبود

 

به خصوص اگر دریک طرف ماجرا دختر یا پسری قرار داشت که تا به حال تجربه ازدواج نداشت . اما این روزها با تغییر الگوهای ازدواج وتغییر سن و سال و معیارهای آن، ازدواج با افرادی که تجربه تلخ یک جدایی را داشته اند، چندان دور از ذهن نیست.
طلاق اما برای این ازدواج احتیاط هایی لازم است که شاید در ازدواج های دیگر نیاز زیادی به آنها نداشته باشید. اگر قصد دارید با خانمی مطلقه ازدواج کنید و یا خواستگاری دارید که قبلاً از نامزدش جدا شده است حتماً به نکات ذیل توجه کرده و آنها را رعایت نمایید. (البته منظور ما از طلاق،‌ طلاقی است که در دوران عقد اتفاق افتاده است.)
-توجه به تمام معیارها و ملاک های مورد نظر: این ازدواج را مانند بقیه ازدواج ها بدانید و فرد مقابل را به دقت با معیارها و ملاکهایی که برای همسر آینده تان در نظر گرفته اید، بسنجید. اگر فرد مقابل (فرد طلاق گرفته) معیارها و ملاک های شما را داشت بعد در مورد ازدواج با وی بیشتر فکر کنید.

تحقیق در مورد فرد مقابل:‌ در چنین ازدواج هایی باید در مورد فرد مقابل و علت طلاقش به خوبی و با دقت فراوان تحقیق و بررسی شود. حتی لازم است در این راستا با نامزد قبلی فرد نیز صحبت شود تا به صحت گفته های وی یقین یابید.
-اجتناب از ترحم و دلسوزی: هرگز به دلیل ترحم و دلسوزی یا کمک به فرد مقابل تصمیم به ازدواج با وی نگیرید. چنین ازدواج هایی شاید به شما حس خوشایندی بدهد ولی کم کم و پس از برخورد با مشکلات در زندگی، این حس دلسوزی یا کمک در شما از بین رفته و جای خود را به احساس های منفی دیگری می دهد. همین احساس های منفی پایه گذار اختلافات و درگیری های آینده خواهد بود. به یاد داشته باشید که فرد مقابل را فقط و فقط به خاطر خودش و خصوصیات و ویژگی هایی که دارد برگزینید نه چیز دیگری.
استفاده زن و مرد از مفاهیمی چون «سرزنش»، «سرکوب»،‌ »منت» و… در همه زندگی ها ممنوع است ولی در چنین ازدواج هایی نه تنها ممنوع است بلکه جز خطوط قرمز خطرناک نیز محسوب می شود


-اجتناب از سرکوب و سرزنش: اگر چنین ازدواجی داشتید فراموش نکنید که هرگز نباید چه در دوران نامزدی و چه پس از آن در زندگی مشترک با دیدن کوچک ترین عیب و ایراد و نقطه ضعفی از فرد مقابل او را سرزنش و تحقیر نمایید و مدام گوشزد نمایید که: «حتما همسر قبلی ات هم تو را به خاطر همین رفتارها رها کرده. خوب بنده خدا حق داشته.»، «منم لطف کردم یا خامی کردم تو رو به عنوان همسر قبول کردم» و… .استفاده زن و مرد از مفاهیمی چون «سرزنش»، «سرکوب»،‌ »منت» و… در همه زندگی ها ممنوع است ولی در چنین ازدواج هایی نه تنها ممنوع است بلکه جز خطوط قرمز خطرناک نیز محسوب می شود.


-سوء استفاده ازجایگاه و موقعیت فرد مقابل: گاهی برخی تنها به دلیل سوء استفاده از جایگاه و موقعیت فرد مقابل حاضر به ازدواج با وی می شوند. مثلاً آقا پسری به خواستگاری دختر خانمی می رود که تازه مطلقه شده است و از نظر مال و ثروت توانمند است و یا می داند چون این دختر قبلاً طلاق گرفته هم خیلی راحت می تواند با وی ازدواج کند زیرا این دختر مانند دخترهای دیگر نیست و توقعش از زندگی و همسرش کمتر است. هم اگر دچار مشکل شد راحت می تواند وی را رها نماید چون معمولا این گونه افراد دارای مهریه های بسیار پایینی هستند.

]]>
توصیه برای پیشگیری از لخته شدن خون 2012-08-09T09:30:30+01:00 2012-08-09T09:30:30+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/247 رسول دوستی توصیه‌‌های برای پیشگیری از لخته شدن خون     به‌‌ وجود آمدن لخته در سیستم گردش خون از عوامل عمده‌ی سکته‌های قلبی و مغزی است. عوامل مهم تأثیرگذار در ایجاد لخته عبارت‌اند از: الف) استعداد و گرایش پلاکت‌های خون در جهت ایجاد لخته و غلظت بالای آن‌ها. (پلاکت‌های خون، سلول‌های کوچک و ریز‌نقشی هستند که با انباشتگی و چسبیدن به یکدیگر یا به دیواره‌ی رگ‌های بدن، زمینه‌ساز بوجود آمدن لخته می‌شوند). ب) فیبرینوژن که از جنس پروتئین‌ها است و به‌عنوان سنگ بنای لخته‌های ایجاد شده، نقش آفری توصیه‌‌های برای پیشگیری از لخته شدن خون

 

khoon yasgroup.ir  توصیه‌‌هایی برای پیشگیری از لخته شدن خون

 

به‌‌ وجود آمدن لخته در سیستم گردش خون از عوامل عمده‌ی سکته‌های قلبی و مغزی است. عوامل مهم تأثیرگذار در ایجاد لخته عبارت‌اند از:

الف) استعداد و گرایش پلاکت‌های خون در جهت ایجاد لخته و غلظت بالای آن‌ها. (پلاکت‌های خون، سلول‌های کوچک و ریز‌نقشی هستند که با انباشتگی و چسبیدن به یکدیگر یا به دیواره‌ی رگ‌های بدن، زمینه‌ساز بوجود آمدن لخته می‌شوند).

ب) فیبرینوژن که از جنس پروتئین‌ها است و به‌عنوان سنگ بنای لخته‌های ایجاد شده، نقش آفرینی کرده و افزایش مقدار آن در جریان خون،شاخصی در احتمال بروز لخته به‌حساب آورده می‌شود.

ج) سیستم فیبرنولیتیک: وظیفه‌ی عمده‌ی این سیستم، شکستن و حل کردن لخته‌های به ‌وجود آمده در شرایط مختلف است، تا از بروز ترومبوفیلبیت در اندام‌ها یا خطر سکته‌های احتمالی ناشی از لخته شدن، در شریان‌های‌خون ‌رسان مغز و قلب جلوگیری کند.

همراه با یک برنامه غذایی مناسب ، روزانه حداقل ۵/۲ لیتر مایعات به‌صورت شیر و لبنیات کم‌چرب، آب، چای، آب‌میوه‌های طبیعی و سبزی‌های مورد علاقه‌ی خود را مصرف کنید.

به‌طور قطع نقش و اثر مواد ‌غذایی مختلف نیز به ‌صورت بازدارنده یا مساعد کننده در فرآیند لخته شدن خون مهم شناخته شده‌اند. از شما یاران همراه و دوستان علاقمند درخواست می‌شود به توصیه‌های زیر توجه فرموده و علاج واقعه را قبل از وقوع، به‌عمل آورید.

۱٫از کاهش آب بدن جلوگیری کنید ؛ به‌خصوص تحت تأثیر تعریق در اثر افزایش درجه‌ی حرارت محیط یا تب، اسهال، استفراغ ، مصرف بی‌رویه‌ی داروهای مُدر( ادرار آور) یا در طی مسافرت‌های طولانی مدت با هواپیما. برای تامین و تضمین سلامتی خود در طی روز، به‌مقدار فراوان از آب و مایعات مختلف استفاده کنید،به‌خصوص صبح‌ها نوشیدن ۲-۱ لیوان آب به طور ناشتا بسیار تأثیرگذار است و در فاصله‌ی وعده‌های غذایی حتی بدون احساس تشنگی با نوشیدن چند لیوان آب به شادابی و سلامتی خود کمک کنید.

۲٫کاهش تدریجی اضافه وزن؛ طوری که :

- از دست دادن وزن در هفته حداکثر از ۷۵۰ گرم تجاوز نکند؛

- هنگام اجرای رژیم لاغری، تحت هیچ شرایطی برای رسیدن سریع به‌ وزن مطلوب، هیچ ‌یک از گروه‌های غذایی را حذف نکنید؛

- به موازات بهره‌گیری از رژیم‌های متناسب، متنوع و غنی از مواد مغذی و حیاتی، به تامین آب و مایعات بدن نیز توجه نموده و حداقل ۵/۲ لیتر مایعات به‌صورت شیر و لبنیات کم‌چرب ، آب، چای، آب‌میوه‌های طبیعی و سبزی‌های مورد علاقه‌ی خود را استفاده کنید.

* توجه: افرادی که دچار بیماری قند هستند، در برنامه‌ی غذایی روزانه‌ی خود ترتیبی اتخاذ کنند که به افت شدید قندخون (هیپوگلیسمی) و یا کتواسیدوز مبتلا نشوند. مشاوره با یک متخصص تغذیه یا پزشک متخصص در این مورد، راه‌گشا می‌باشد و سلامتی و طول عمر شما را تضمین و تامین می‌کند.

۳٫اقدام به ‌موقع و حساب شده، در جهت کاهش چربی‌های خون، کلسترول و تری گلیسیرید بسیار اهمیت دارد.

۴٫استفاده از غذاهای کم چرب و کم کلسترول، ‌طوریکه دریافت اسیدهای چرب اشباع زیر۷ درصد بوده و مصرف روغن جامد، روغن نارگیل و چربی‌های حیوانی غیر از ماهی، حذف یا بسیار محدود شود و مقدار کل چربی تعیین شده را نیز به‌طور متناسبی در وعده‌های خود غذایی تقسیم کنید.

۵٫محدود کردن پروتئین به ۸/۰ گرم برای هر کیلوگرم وزن بدن در روز و کاهش مصرف پروتئین‌هایی که منشا حیوانی دارد، به خصوص گوشت‌ قرمز. همچنین عدم استفاده یا مصرف خیلی کم منابع غذایی حاوی اسید آراشیدونیک فراوان مثل دل، قلوه، مغز و پیه ‌گاو و گوسفند.

۶٫استفاده‌ی بیشتر از مواد غذایی که منشا گیاهی دارد، به‌ویژه انواع سبزی و میوه‌ ها؛ ‌طوری که از طریق مصرف آن‌ها بیش از ۲۰گرم فیبر به ازای هر ۱۰۰۰ کیلو کالری دریافتی وارد دستگاه گوارش شما شود. بدین ترتیب نه تنها از بروز یبوست می‌شود، بلکه جذب متعادل موادقندی و چربی‌ها و نیز خنثی‌سازی مواد سرطان ‌زا، توسط فیبر مصرفی صورت می گیرد. (درصورت استفاده از سبوس گندم جهت افزایش مقدار فیبر دریافتی، باید در طی روی آب زیادی بنوشید، زیرا درغیر این صورت خود این فیبر، باعث یبوست می‌شود).

برای کاهش لخته شدن خون از روغن جامد، روغن نارگیل ، چربی‌های حیوانی، گوشت قرمز، دل، قلوه، مغز ، پیه ‌گاو و گوسفند به مقدار خیلی کم مصرف کنید و به جای آن از لبنیات کم چرب، ماهی، سبزی و میوه ی فروان استفاده کنید.

۷٫استفاده از برنامه غذایی حاوی شیر و لبنیات کم چرب، ماهی  ، میوه و سبزی فراوان، کاهش مصرف مواد غذایی شیرین، اقدامی در جهت دستیابی به ‌نشاط و شادابی شما تلقی خواهد شد.

۸٫استفاده‌ی بیشتر از منابع غذایی حاوی اسیدهای چرب اُمگا-۳  مثل شاه‌ماهی،ماهی تن، ماهی‌آزاد، خال مخالی و ساردین ، همراه با محدود کردن مقدار مصرف چربی در برنامه‌ی غذایی روزانه.

۹٫مصرف ۱۰- ۵ گرم روغن ماهی و ۱۵۰- ۱۰۰ میلی‌‌گرم ویتامیندر روز، از لخته شدن خون جلوگیری می کند.

۱۰٫خوردن صبحانه  و عدم حذف آن به‌مقدار قابل توجهی موجب کاهش لخته شدن خون و چسبندگی پلاکت‌ها می‌شود؛ چرا که میزان بتا ترومبوگلوبولین که نمایانگر فعالیت پلاکت‌ها برای ایجاد لخته است، در افرادی که صبحانه میل نمی‌کنند، ۵/۲ برابر افرادی است که صبحانه خورده اند. پس برای سلامت خود و فرزندانتان از همین امروز به‌ مصرف صبحانه در محیط گرم و صمیمی خانواده ی خود اقدام کنید تا ضمن کمک به سلامت قلب و عروق، به‌عنوان یک الگوی خوب برای عادت دادن فرزندان به دریافت منظم غذا در سه وعده‌ غذایی اصلی و میان وعده‌ها مطرح باشید.

]]>
زیبایی با عسل 2012-08-09T09:29:44+01:00 2012-08-09T09:29:44+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/246 رسول دوستی هشت نکته درباره زیبا شدن با عسل     بر طبق فرهنگ لغت عسل ماده‌ای شیرین و زرد رنگ است که زنبورهای مختلف از شهد گل‌ها تهیه می‌کنند.اما جدا از اینکه عسل به عنوان یک ماده غذایی به شمار می‌آید،آیا می‌دانستید که عسل یکی از قدیمی‌ترین و موثرترین مواد برای کمک به زیبایی است؟ عسل شامل موم و شکر و مواد معدنی است و یک مرطوب کننده طبیعی به شمار می‌آید و همانند یک ماده ضد سوزش برای پوست‌های حساس عمل می‌کند. عسل می‌تواند در خیلی از محصولات زیبایی یافت شود، شما می‌توانید این محصولات هشت نکته درباره زیبا شدن با عسل

 

asal yasgroup.ir  هشت نكته درباره زیبا شدن با عسل

 

بر طبق فرهنگ لغت عسل ماده‌ای شیرین و زرد رنگ است که زنبورهای مختلف از شهد گل‌ها تهیه می‌کنند.اما جدا از اینکه عسل به عنوان یک ماده غذایی به شمار می‌آید،آیا می‌دانستید که عسل یکی از قدیمی‌ترین و موثرترین مواد برای کمک به زیبایی است؟

عسل شامل موم و شکر و مواد معدنی است و یک مرطوب کننده طبیعی به شمار می‌آید و همانند یک ماده ضد سوزش برای پوست‌های حساس عمل می‌کند.

عسل می‌تواند در خیلی از محصولات زیبایی یافت شود، شما می‌توانید این محصولات را در مغازه‌های محلی یا مغازه‌هایی که دارای محصولات زیبایی مطلوب هستند بیابید. جالب اینکه خیلی از این محصولات می‌توانند بسیار گران قیمت باشند اما تعدادی از این محصولات هم می‌توانند در منزل ساخته شوند.

اگر می‌خواهید به راز و رمز زیباسازی عسل پی ببرید مواردی که درباره عسل می‌گوییم را امتحان کنید. اما قبل از استفاده عسل روی پوستتان مطمئن شوید که به آن حساسیت ندارید.

 

ماسک عسل

عسل خالص را روی صورت‌تان بمالید و اجازه دهید که مدتی روی پوست‌تان باشد تا زمانیکه خشک شود. تقریبا پانزده دقیقه برای خشک شدن عسل برروی پوستتان کافی است. وقتی که خشک شد صورتتان را با آب گرم بشویید.

 

پوستی روشن با حمام عسل

برای رطوبت، نرمی و داشتن پوستی روشن، در حمام بعدی‌تان از یک شیشه عسل استفاده کنید. عسل را به پوستتان بمالید و برای مطمئن شدن از خشک شدن عسل برروی پوست از دست‌تان کمک بگیرید، در این حالت با اینکه عسل پوست شما را چسبناک کرده است اما به نرمی و راحتی دست شما روی پوست‌تان حرکت می‌کند. سپس بدنتان را با آب بشویید. نتیجه این کار گردش خون عالی، زیبایی و روشنی پوست خواهد بود.

 

وان عسل

برای خوش بویی و نرمی پوست‌تان، یک چهارم تا یک دوم فنجان عسل به آب وان اضافه کنید.

 

ماساژعسل

یک قاشق چای خوری عسل به همراه کمی پودر بادام را در کف دستان مخلوط کنید و به آرامی روی صورت‌تان بمالید. سپس این معجون عسل و بادام را با آب گرم بشویید.

 

تمیز‌کننده روزانه صورت

مخلوطی از یک قاشق چای خوری عسل با پودر شیر تهیه کنید، از این محلول به عنوان تمیزکننده مواد آرایش و زدودن کثیفی پوست صورت می‌توانید استفاده کنید و بعد با آب گرم صورت‌تان را بشویید.

 

موهای درخشان

برای براق کردن موهایتان می‌توانید مخلوطی از یک قاشق چای خوری عسل به همراه آبلیموی تازه فشرده شده و یک لیتر آب گرم تهیه کنید. طبق معمول با شامپوی همیشگی موهایتان را بشوید و بعد از مخلوط عسل برروی موهایتان بریزید. اجازه دهید موهایتان به صورت نرمال خشک شود، نیازی به شستن مخلوط عسل از روی موهایتان نیست.

 

نرم‌کننده مو

برای داشتن موها و پوست سری سالم می‌توانید از مخلوط یک دوم فنجان عسل و دو قاشق سوپخوری روغن زیتون استفاده کنید. موهایتان را با مخلوط عسل آغشته کنید، سپس پوششی روی سرتان بگذارید و اجازه دهید برای سی دقیقه روی سرتان بماند. بعد از سی دقیقه شامپو بزنید و طبق معمول موهایتان را بشویید.

 

جوهر پوست

برای سفتی، نرمی و مرطوب بودن پوست‌تان می‌توانید مخلوطی از هسته پوست گرفته شده یک سیب و یک قاشق سوپخوری عسل که در ماشین مخلوط کن تهیه کرده‌اید استفاده کنید.آنقدر مخلوط عسل را هم بزنید تا نرم شود و به آرامی روی پوست صورت بمالید و اجازه دهید برای پانزده دقیقه باقی بماند. بعد پانزده دقیقه مخلوط عسل روی صورتتان را با آب گرم بشویید.

با نکات زیبایی گفته شده در بالا می‌توانید محصولات زیبایی سودمندی را در منزل تهیه کنید. عسل یک محصول فوق‌العاده در زیبایی است چراکه شامل آنزیم‌ها، ویتامین‌ها، و موادمعدنی زیادی است. برای تهیه محصولات زیبایی ابتدا مطمئن شوید عسل خریداری شده‌تان صددرصد خالص باشد ]]>
شش گام ساده افزایش تمركز 2012-08-09T09:28:58+01:00 2012-08-09T09:28:58+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/245 رسول دوستی ۶ گام ساده برای افزایش تمرکز     داشتن ذهن و مغز سالم ریسک فاکتورهای ابتلا به بیماری‌های مغزی و عصبی مانند آلزایمر را کاهش می‌دهد. یکی از این تمرینات ادراکی که متخصصان توصیه می‌کنند مسواک زدن با دست مخالف و بستن ساعت‌مچی در دست مخالف است. روانشناسان معتقدند داشتن مغز سالم نه تنها حافظه و تمرکز را افزایش داده و بهبود می‌بخشد بلکه انسان‌ها را از ابتلا به انواع بیماری‌های عصبی و مغزی نیز می‌رهاند. برای این منظور باید عملکرد مغز پیشرفت داده شود و در این میان راه‌های طبیعی ۶ گام ساده برای افزایش تمرکز

 

pcb98681a0701611342eebf04b314a98b8 95142 6 گام ساده برای افزایش تمركز

 
داشتن ذهن و مغز سالم ریسک فاکتورهای ابتلا به بیماری‌های مغزی و عصبی مانند آلزایمر را کاهش می‌دهد.
یکی از این تمرینات ادراکی که متخصصان توصیه می‌کنند مسواک زدن با دست مخالف و بستن ساعت‌مچی در دست مخالف است.
روانشناسان معتقدند داشتن مغز سالم نه تنها حافظه و تمرکز را افزایش داده و بهبود می‌بخشد بلکه انسان‌ها را از ابتلا به انواع بیماری‌های عصبی و مغزی نیز می‌رهاند.
برای این منظور باید عملکرد مغز پیشرفت داده شود و در این میان راه‌های طبیعی زیادی برای رسیدن به این هدف وجود دارند.
تمرینات عصبی یک راه مؤثر برای بهبود اعصاب هستند. متخصصان عقیده دارند برخی تمرینات ادراکی عملکرد مغز را بهبود می‌بخشند.
یکی از این تمرینات ادراکی که متخصصان توصیه می‌کنند مسواک زدن با دست مخالف و بستن ساعت‌مچی در دست مخالف است.
داشتن خواب کافی برای مغز بسیار مهم و مفید است زیرا مغز پس از یک روز فعالیت خسته شده و هنگام خواب به استراحت می‌پردازد و نیروی از دست رفته خود را بازمی‌یابد و هنگام بیداری نیز به درستی عمل می‌کند.
مواد شیمیایی مضری وجود دارند که فعالیت مغز را تحت تأثیر قرار داده و مختل می‌کنند. این مواد که به "نوروتوکسین‌ها " مشهورند در برخی غذاها یافت می‌شوند. بنابراین کاهش مصرف این نوع غذاها برای افزایش سلامت مغز مفید هستند. بدین‌منظور باید از مصرف غذاهای فرآوری شده خودداری کرده و میوه‌ها و سبزیجات تازه را به رژیم غذایی روزانه اضافه کرد.
انجام تمرینات ورزشی و فیزیکی نیز برای عملکرد و سلامت مغز مفید هستند، زیرا هنگام انجام تمرینات ورزشی اکسیژن بیشتری به بافت مغز می‌رسد. اکسیژن یک ماده ضروری برای انجام بهتر عملکرد مغز است. تمرینات منظم ورزشی مانند پیاده روی، دویدن و ورزش‌های کششی اکسیژن لازم مغز را به آن می‌رساند و عمل گردش خون را نیز بهبود می‌بخشد.
برخی موادغذایی نیز تأثیر بسیار مطلوبی بر سلامت مغز دارند. این مواد شامل کدو، کلم بروکلی، سیب‌زمینی، انواع توت، لوبیای سویا و زردآلو می‌شود. علاوه بر این متخصصان حل مسائل ریاضی را نیز یک راه مفید برای بهبود افزایش سلامت مغز می‌دانند.
]]>
مجازات طرف شدن با خر چیه؟ مرگ؟ 2012-08-09T09:27:10+01:00 2012-08-09T09:27:10+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/244 رسول دوستی مجازات طرف شدن با خر     یکی بود یکی نبود، غیر از خدا هیچکس نبود. در یک چمنزاری خرها و زنبورها زندگی میکردند. روزی از روزها خری برای خوردن علف به چمنزار میآید و مشغول خوردن میشود. از قضا گل کوچکی را که زنبوری در بین گلهای کوچکش مشغول مکیدن شیره بود، میکند و زنبور بیچاره که خود را بین دندانهای خر اسیر و مردنی میبیند، زبان خر را نیش میزند و تا خر دهان باز میکند او نیز از لای دندانهایش بیرون میپرد. خر که زبانش باد کرده و سرخ شده و درد میکرد، عرعر کنان و عربده کشان زنبور را مجازات طرف شدن با خر

 

khar yasgroup.ir  مجازات طرف شدن با خر

 

یکی بود یکی نبود، غیر از خدا هیچکس نبود.

در یک چمنزاری خرها و زنبورها زندگی میکردند.

روزی از روزها خری برای خوردن علف به چمنزار میآید و مشغول خوردن میشود.

از قضا گل کوچکی را که زنبوری در بین گلهای کوچکش مشغول مکیدن شیره بود، میکند و زنبور بیچاره که خود را بین دندانهای خر اسیر و مردنی میبیند، زبان خر را نیش میزند و تا خر دهان باز میکند او نیز از لای دندانهایش بیرون میپرد.

خر که زبانش باد کرده و سرخ شده و درد میکرد، عرعر کنان و عربده کشان زنبور را دنبال میکند.

زنبور به کندویشان پناه میبرد.

به صدای عربده خر، ملکه زنبورها از کندو بیرون می آید و حال و قضیه را میپرسد.

خر میگوید: زنبور خاطی شما زبانم را نیش زده است باید او را بکشم.

ملکه زنبورها به سربازهایش دستور میدهد که زنبور خاطی را گرفته و پیش او بیاورند.

سربازها زنبور خاطی را پیش ملکه زنبورها میبرند و طفلکی زنبور شرح میدهد که برای نجات جانش از زیر دندانهای خر مجبور به نیش زدن زبانش شده است و کارش از روی دشمنی و عمد نبوده است.

ملکه زنبورها وقتی حقیقت را میفهمد، از خر عذر خواهی میکند و میگوید: شما بفرمایید من این زنبور را مجازات میکنم.

خر قبول نمیکند و عربده و عرعرش گوش فلک را کر میکند که نه خیر این زنبور زبانم را نیش زده است و باید او را بکشم.

ملکه زنبورها ناچار حکم اعدام زنبور را صادر میکند.

زنبور با آه و زاری میگوید: قربان من برای دفاع از جان خودم زبان خر را نیش زدم، آیا حکم اعدام برایم عادلانه است؟

ملکه با تاسف فراوان میگوید: میدانم که مرگ حق تو نیست.

اما گناه تو این است که با خر جماعت طرف شدی که زبان نمیفهمد و سزای کسی که با خر طرف شود همین است ]]>
نسخه‌ای كه آمریكا برای ایران و پاكستان پیچید 2012-07-26T10:56:09+01:00 2012-07-26T10:56:09+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/243 رسول دوستی پاکستان همچنان کلافی هزارسر است. کشوری با بیش از 170 میلیون جمعیت که ده ها فرقه را در خود جای داده با چالش های بسیاری از رشد تروریسم تا ناامنی های داخلی ، از ورشکستگی اقتصادی تا تنش با همسایگان روبه رو است.کشوری اسلامی دارای تسلیحات هسته ای و مقاوم در برابر امضای معاهده منع تکثیر تسلیحات هسته ای که در جهان به صادرکننده تروریست و بهشت القاعده شهرت دارد با پیدا شدن اسامه بن لادن در خاک خود در سال 2011 میلادی باردیگر خم بر ابروی متحد خود یعنی آمریکا آورد. مشکلات امروز پاکستان

پاکستان همچنان کلافی هزارسر است. کشوری با بیش از 170 میلیون جمعیت که ده ها فرقه را در خود جای داده با چالش های بسیاری از رشد تروریسم تا ناامنی های داخلی ، از ورشکستگی اقتصادی تا تنش با همسایگان روبه رو است.کشوری اسلامی دارای تسلیحات هسته ای و مقاوم در برابر امضای معاهده منع تکثیر تسلیحات هسته ای که در جهان به صادرکننده تروریست و بهشت القاعده شهرت دارد با پیدا شدن اسامه بن لادن در خاک خود در سال 2011 میلادی باردیگر خم بر ابروی متحد خود یعنی آمریکا آورد. مشکلات امروز پاکستان و دغدغه های فردای این کشور مسلمان را با مرتضی پویا در کافه خبرآنلاین در میان گذاشتیم. مرتضی پویا صاحب امتیاز روزنامه مسلم، مشاور سابق بی نظیر بوتو (21 ژوئن 1953- 27 دسامبر 2007) نخست وزیر فقید پاکستان در امور استراتژیک، معاون موسسه فرهنگی ـ مذهبی " عوامی تحریک " و رئیس سابق " موسسه استراتژیک پاکستان " در این کافه خبر از دیروز کشوری گفت که متحد استراتژیک امریکا است و ناگزیر از این هم پیمانی. از امروز پاکستانی که سیاست در آن گرفتار چرخه ای ناسالم است و فردای مبهمی که واشنگتن برای این متحد خود در سطح منطقه ای رقم خواهد زد.

• آمریکا به بوتو هشدار داده بود

مرتضی پویا که سابقه حضور در کابینه بی نظیر بوتو نخست وزیر فقید پاکستان -از سالهای 1988 تا 1990 و 1993 تا 1996 - را در پرونده کاری خود دارد در خصوص ترور بی نظیر بوتو و عوامل دخیل در این ماجرا می گوید:دو سال پیش از فوت خانم بی نظیر بوتو ، جوزف بایدن معاون رئیس جمهوری فعلی آمریکا به وی هشدار داده بود که رفتن به پاکستان برای او به معنای خودکشی است. در آن بازه زمانی آمریکایی ها از بی نظیر بوتو درخواست کردند که به پاکستان نرود و وعده دادند که او را در حالی که خارج از خاک وطن است به مقام ریاست جمهوری می رسانند. با اینهمه بوتو اصرار داشت که خواهان ورود به قدرت با پشتوانه مردمی است و نه ابزار غربی. با وجود عدم مشخص بودن هویت قاتلان خانم بوتو اما در داخل پاکستان انگشت اتهام بسیاری به سمت پرویز مشرف است. در این میان نقش سیا در ترور خانم بوتو صد در صدی است همانگونه که ردپای این سازمان مخوف آمریکایی در مرگ ضیاالحق وجود دارد.

• از ان پی تی تا ام پی تی

این تحلیل گر مسائل پاکستان در پاسخ به سوالی در خصوص مشکلات سیاسی اخیر در پاکستان که منجر به برکناری یوسف رضا گیلانی نخست وزیر سابق در جدال میان دولت با ارتش و قوه قضائیه شد، مشکلات امروز پاکستان را به دو گروه قسمت می کند:

1. ان پی تی ( NPT): برنامه هسته ای پاکستان و تسلیحات هسته ای که این کشور را در بلوک قدرت های هسته ای جهان قرار داده است و معاهده منع تکثیر تسلیحات هسته ای که اسلام آباد رسما آن را امضا نکرده است.

2. ام پی تی ( MPT) : به معنای انتقال دستکاری شده قدرت با چاشنی سازش و حیله های سیاسی. ما هنوز با مشکل آخر دست و پنجه نرم می کنیم و در این میان نقش آمریکایی ها قابل اغماض نیست. از عمر پاکستان 65 سال می گذرد اما حضور آمریکا در این کشور 67 سال است. آمریکایی ها نه فقط در پاکستان که در کل منطقه انواع رفت و آمدها، انتصاب ها و استعفاهای سیاسی را کنترل می کنند. پاکستان نیز تاکنون چندین بار قربانی این چرخش قدرت توسط امریکایی ها شده است. با مرگ یا به عقیده برخی کشته شدن جناح ، نقش ارتش پاکستان بر دولت اولویت یافت.تا به امروز نیز ما همچنان درگیر همین مساله هستیم.بازی سه جانبه ای که سالها در پاکستان شاهد آن بودیم این روزها دقیقا در مصر تکرار می شود. ارتش ، دادگستری و دولت هرکدام یک سر داستان را در دست دارند. در پاکستان امروز نیز این قاضی افتخار چودری است که فشار بر دولت را آغاز کرده است. مشابه این نسخه را قبلا در کشورهایی مانند آرژانتین داشتیم و امروز هم در مصر شاهد همین بازی هستیم. هر سه وزنه قدرتی که اکنون همزیستی را در کنار هم تجربه می کنند به نوعی گماشته امریکا هستند. من از نخستین روزی که مردم درمقام حمایت از چودری به خیابان ها می آمدند تاکید داشتم که او ناپاک ترین قاضی القضات پاکستان است. وی مشغول بازی های سیاسی است و توجیهش نیز دست داشتن ارتش در مسائل سیاسی است. ماجرایی که حق دخالت در سیاست را به افتخار چودری نیز می دهد. در عرصه سیاسی در پاکستان رای آوردن یا نیاوردن فرد مورد نظر امریکا چندان تفاوتی ایجاد نمی کند. در شرایطی که مهره مورد نظر رای مردمی کافی نداشته باشد ، رای در جیب وی می گذارند. نمونه این مساله هم پرویز مشرف است. عدم استحکام در سیاست پاکستان تبدیل به رویه ای عادی و دایمی شده است.

• حادثه ای که شاه ایران را ترساند

وزیر مشاور کابینه بی نظیر بوتو در نخستین دور حضور در قدرت ، با نیم نگاهی به گذشته حضور آمریکایی ها در منطقه آسیای میانه به کابلدشکافی استراتژی واشنگتن در این منطقه پریداخته و بحث خود را با حضور اتحاد جماهیر شوروری سابق در افغانستان آغاز می کند: در خصوص لشگرکشی روس ها به افغانستان هم واشنگتن از این داستان خبر داشت و مجوز آن را صادر کرد. با اینهمه روس ها دو ماه پس از اشغال افغانستان تصمیم به عقب نشینی و عذرخواهی گرفتند که این امر کاملا خلاف میل امریکایی ها بود. پاکستان نیز آن زمان مذاکراتی را با افغانستان و اتحاد جماهیر شوروری سابق آغاز کرد تا نوعی عقب نشینی آبرومندانه برای روس ها باشد. با اینهمه واشنگتن با این مساله مخالف بود. با این استراتژی پاکستان تبدیل به پایگاهی برای امریکا شد. تمامی جنگ هایی که ما در 35 سال اخیر در این منطقه شاهد آن هستیم یک هدف دارد : حفظ رژیم صهیونیستی.

در کتاب ایران ، دیروز ، امروز و فردا که مجموعه ای از مقالاتی است که در 1975 در سمیناری در نیویورک خوانده شد، مقاله ای به قلم امیرعباس هویدا نخست وزیر وقت رژیم ایران است . در این مقاله آمده است که شاه ایران در عمر سیاسی خود شاهد دو تحول اساسی بود که تاثیر بسزایی بر افکار وی داشت. نخست برکناری پدرش و روی کارآوردن او. دوم هم ماجرای تجزیه پاکستان در 1971 و بی تفاوتی آمریکا. از آن روز شاه به شدت نگران سرنوشت خود شد. از 1975 به بعد میزان تنش میان شاه و سازمان سیا بر سر احتمال خیانت امریکا به خاندان سلطنتی در ایران افزایش یافت. آمریکایی ها در همان سال 1973 تصمیم به تجزیه کشورهای پاکستان ، ایران و عربستان سعودی گرفته بودند. در 1975 امریکا تلاش فراوانی برای به راه افتادن جنگ میان ایران و عراق آغاز کرد که در نهایت با اجتناب های شاه این استراتژی واشنگتن هم ره به جایی نبرد.این جنگ شاید در 1975 کلید نخورد اما پنج سال بعد در 1980 رخ داد. هدف تضعیف ایران بود چه در زمان سلطنت پهلوی ها و چه پس از انقلاب جمهوری اسلامی ایران. در این میان پاکستان نیز متضرر شد. شیطنت های امریکا در این بازه زمانی آنچنان بر همگان عیان بود که ضیاالحق که معروف به نوکری آمریکا بود این بار کنار ایران ایستاد و نتیجه آن هم ترور وی بود.

در افغانستان نیز آنچه که به نام جهاد علیه اتحاد جماهیر شوروی سابق مطرح شد؛ دروغ و حرکتی کاذب بیش نبود. اتحاد جماهیر شوروی خود خواهان عقب نشینی بود که با سنگ اندازی های امریکا روبه رو شد. مصر زمان حسنی مبارک و عربستان تحت سلطه آل سعود که با اسرائیلی ها توافقنامه امضا می کنند، بر اساس چه منطقی باید در افغانستان مقابل روس ها بایستند؟ آمریکایی ها در افغانستان سه مرحله را دنبال کردند: دیو سازی ، حمله و بازسازی.

 

• هند متحدی که برای آمریکا هزینه می کند

صاحب امتیاز روزنامه مسلم پاکستان با اشاره به نقش هندوستان در رابطه میان پاکستان و آمریکا ، این کشور را متحدی استراتژیک برای واشنگتن می خواند که در بازه های زمانی مختلف خوش خدمتی خود به امریکا را به بهای فروختن چین و ایران اثبات کرده است: در این میان نقش هندوستان هم قابل بحث است. هندوستان زمانی داعیه دار جنبش عدم متعهدها بود. این در حالی بود که در عمل چنین تعهدی به جهان سوم نداشته و بیش از آنکه به کشورهای در حال توسعه متعهد باشد به حفظ دوستی با کاخ سفید متعهد بوده است. زمانی که شوروی و امریکا دست در دست هم مقابل چین ایستاده بودند، هند با این دو بود. زمانی که شوروی و امریکا مقابل ایران ایستادند، باز هم هند در جناح مقابل ایران ایستاد.

زمانی که بحث جدایی بنگلادش از پاکستان مطرح شد، ارتش تصمیم به واگذاری بنگلادش و عدم مقاومت در این حوزه گرفت. 80 درصد ارتش اهل پنجاب است و ترجیح داد که برای بنگلادش نجنگد. اکنون نیز امریکایی ها با احتمال حذف اسرائیل به دنبال متحدی جدید در منطقه هستند. متحدی که برای آنها هزینه کند و چه کشوری بهتر از هندوستان؟ بر همین اساس پاکستان تحت فشار شدید برای پذیرفتن هژمونی هندوستان است. احزاب مسلم لیگ و مردم هم متقاعد شده اند که اختیار پنجاب را داشته باشند و بقیه کشور در اختیار دولت مرکزی باشد. در مقابل این احزاب وعده عدم فشار بر هندوستان را به امریکایی ها داده اند. امریکایی ها در مواجهه با پاکستان و هندوستان نوعی صلح تحمیلی را هدایت می کنند. آخرین خوش خدمتی امریکایی ها به هندوستان هم افغانستان است که دو دستی به دهلی نو تقدیم شد.

• نقشه آمریکا برای عربستان

این تحلیل گر مسائل پاکستان با اشاره به موقعیت سختی که عربستان و رژِیم صهیونیستی در نتیجه تحولات جهان عرب در یک سال و نیم اخیر با آن روبه رو هستند می گوید: سیاست های جاه طلبانه امریکا در منطقه ادامه دارد اما من از هم اکنون پیش بینی می کنم که امریکا در آینده ای که زمان دقیق آن مشخص نیست یک دلار هم برای حفظ رژیم صهیونیستی پرداخت نخواهد کرد. واشنگتن دست تل آویو برای هرنوع فساد در منطقه را باز گذاشته اما در نهایت حاضر به دخالت نظامی برای حفظ رژیم صهیونیستی نیست. همین نسخه برای آل سعود نیز قابل تجویز است. در شرایطی که در عربستان هم ناآرامی ها شکل بگیرد ، کاخ سفید از دولت های به اصطلاح در اختیار ویلچیرنشین ها حمایت نخواهد کرد. آمریکا در قبال عربستان هم به این نتیجه رسیده است که آل سعود رفتنی است. بیداری اسلامی از مدت ها پیش به عربستان هم رسیده است. آل سعود و صهیونیست ها امروز تبدیل به دو رخ یک سکه پردردسر برای امریکا شده اند. یکی از این دو مهره باید حذف شوند که نزدیک ترین آنها عربستان است.

• به سفیر سوریه هشدار دادم

رئیس سابق موسسه استراتژیک پاکستان با اشاره ای کوتاه به ماجرای ناآرامی های اخیر در سوریه می گوید: زمانی که موج تحولات در جهان اسلام به راه افتاده بود من با سفیر سوریه در پاکستان دیداری داشتم.در این دیدار به وی گفتم که هدف از تحولات در جهان عرب شما ( سوریه ) هستید. تحولات در تونس و مصر تحت کنترل آمریکا خواهد بود و این دو کشور صهیونیستی تر از امریکا هستند. وی این سخنان مرا تکذیب کرد اما دو روز پس از این دیدار تماس گرفته و از آغاز ناآرامی ها در مصر خبر داد.

• اتحاد اجباری با آمریکا

پویا در پاسخ به سوالی در خصوص عذرخواهی امریکا از پاکستان به دلیل کشته شدن بیش از 20 سرباز در حمله جنگنده های بدون سرنشین امریکایی و باز شدن مسیر انتقال تجهیزات ناتو به افغانستان ، می گوید: عذرخواهی در کار نبوده است . امریکایی ها هر روز از ما عذرخواهی می کنند البته نه به زبان که با جنگنده های بدون سرنشین خود. اما اسلام آباد در برابر پرواز جنگنده های بدون سرنشین آمریکا به مناطق مرزی گرفتار نوعی سکوت اجباری است. ایراد اینجاست که آصف علی زرداری و حامد کرزی هر دو به منزل زلمای خلیل زاد سفیر سابق امریکا در افغانستان بسیار رفت و آمد داشته اند. هر دو این افراد گزینه مد نظر خلیل زاد بودند. در انتخاب حامد کرزی بی شک امریکایی ها نظر ایران را هم جویا شدند. ایران در این بخش به نوعی رفتار پارادوکس گونه دارد. زمانی که "حزب مردم" روی کار می آید، دولت ایران خشنود است چرا که نواز شریف غلام آل سعود است و رابطه حسنه ای با تهران ندارد. بنابراین "حزب مردم" امریکایی را ترجیح می دهند. امریکا امروز در پاکستان صرفا سیاست تجزیه را دنبال می کند. جمهوری بلوچستان با بخشی از ایران و بخشی از پاکستان تشکیل می شود و همین مساله می تواند امریکایی ها را راضی کند.

• داستان متفاوت بحرین و بنگلادش

وی در مقام مقایسه ماجرای جدایی بحرین از ایران در زمان پهلوی با جداشدن بنگلاش از پاکستان می گوید: ارتش پاکستان در آن زمان تصمیم به سکوت در برابر این جدایی گرفت اما شاه ایران به دنبال ژاندارم شدن در منطقه بود و گفت بحرین را می دهیم و ابوموسی را می گیریم. زمانی شاه و آل سعود ، حافظ اسد را وادار به اعزام نیرو به لبنان و سرکوب فلسطینی ها کردند.

 

• ایران محذوریت های پاکستان را درک می کند

این تحلیل گر مسائل پاکستان در مقام توضیح رابطه میان تهران – اسلام آباد با وجود حضور واشنگتن می گوید: در سال 2006 کنفرانسی در پاکستان بود . بحث حمله احتمالی امریکا به ایران و عملکرد پاکستان در قبال این ماجرا مطرح شد. برخی از حاضران با این ادعا که پاکستان سنی و ایران شیعه است ، ادعا کردند که کاری از اسلام آباد ساخته نیست. من همان جا تاکید کردم که امریکا و ایران دایما در حال مذاکره هستند پس با ادامه داشتن این پل ارتباطی هرچند غیرمستقیم ، احتمال جنگ میان دو کشور بسیار بعید است. اما اگر حمله ای رخ دهد، ایرانی ها متوجه اجبار ما در اتحاد با امریکا هستند. اما در خصوص ایران شیعه و پاکستان سنی هم تاکید کردم که مجادله ما با سیا است.

وی با متصل کردن پرونده ایران به استراتژی های امریکا در آسیای میانه می گوید: سخنان هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه امریکا در سفر به افغانستان مبنی بر تعیین این کشور به عنوان متحد استراتژیک در حقیقت نوعی تعیین جایگزین برای پاکستان بود. امریکایی ها می دانند که پاکستان تا مدت زمان نامشخصی کنار آنها بدون قید و شرط نخواهد ایستاد. هرچند احتمال حمله به ایران یک درصد هم نیست اما اگر روزی امریکا چنین نیتی داشته باشد می تواند از خاک افغانستان برای حمله استفاده کند. آمریکا در افغانستان و پاکستان سفارتخانه های بزرگی می سازند تا به نوعی ترس اعراب را خنثی کنند.

 

منبع : سیمرغ

بازنشر : ایران گراند

]]>
بزرگان چنین گفته‌اند 2012-07-24T16:57:36+01:00 2012-07-24T16:57:36+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/242 رسول دوستی بزرگان چنین گفته اند نیمی از مردم جهان، افرادی هستند که چیزهایی برای گفتن دارند ولی قادر به بیان آن نیستن ونیم دیگرافرادی هستند که چیزی برای گفتن ندارند ،اما همیشه در حال حرف زدن هستند (رابرت لی فراست Robert Frost) هـمـیـشـه حـرفـی بـزن، کـه بـتـوانی آنـرا بـنـویـ بزرگان چنین گفته اند


نیمی از مردم جهان، افرادی هستند که چیزهایی برای گفتن دارند ولی قادر به بیان آن نیستن

ونیم دیگرافرادی هستند که چیزی برای گفتن ندارند ،اما همیشه در حال حرف زدن هستند

(رابرت لی فراست Robert Frost)

به جذابترین گروه اینترنتی یاهو ملحق شوید

هـمـیـشـه حـرفـی بـزن، کـه بـتـوانی آنـرا بـنـویـسی

چـیـزی را بـنـویـس، کـه بـتـوانـی آنـرا امـضـاء کـنـی

وچـیـزی را امـضـاء کـن کـه بـتـوانی پـایـش بـایـسـتی

" نـاپـلـئـون بـنـاپـارتـــــــ "...


به جذابترین گروه اینترنتی یاهو ملحق شوید

اگر یکـــ سال ثمر از کاری را خواستی گندم بکار، اگر دو سال خواستی درختـــ بکار

اما اگر صد سال ثمر خواستی به مردم یاد بده

" كـنـفـوسیـوس -- Confucius "

به جذابترین گروه اینترنتی یاهو ملحق شوید

تنها کاری را تا فردا کنار بگذار،

که حاضری بمیری بدون اینکه انجامش داده باشی

(پابلو روئیس پیکاسو-- Pablo Ruiz Picasso) ...

به جذابترین گروه اینترنتی یاهو ملحق شوید

اگر می خواهی پس از مرگ فراموش نشوی ،

یا چیزی بنویس كه قابل خواندن باشد، یا كاری بكن كه قابل نوشتن باشد .

" بنجامین فرانكلین "

به جذابترین گروه اینترنتی یاهو ملحق شوید

انسان موجود عجیبی استـــــ

اگر به او بگـویید در آسمـان، یـكصد میـلیارد و نهصد و نود و نه ستاره وجود دارد

بی چون و چرا می پـذیرد، اما اگر در پاركی بـبیند روی نیـمكـتی نوشته اند رنگی نشـوید

بی درنگــــ انگشتــــ خود را روی نیمکتــــ می کـشد تا مـطمئـن شـود

نیچه

به جذابترین گروه اینترنتی یاهو ملحق شوید

مهم نیستــــ اگر انـسـان بـرای کـسی که دوسـتـش دارد غـرورش را از دستـــــ بـدهـد ؛

امـا فـاجـعـه اسـتــــــ اگر بـه خـاطـر حـفـظ غـرور ، کـسی را که دوسـتـــــ دارد از دستـــــ بـدهـد .

ویـلـیـام شکـسـپـیـر

به جذابترین گروه اینترنتی یاهو ملحق شوید

هـر حـقـیـقــتی از سـه مـرحـلـه می گـذرد:

ابـتـدا، بـه مـسـخره گـرفـتـه مـیـشود

بـعـد بـه شـدتـــــ بـا آن مـخالـفـتـــــ مـیـشـود

و در آخـر، بـه عـنـوان امـری بـدـیهـی پـذـیـرفـتـه میـشـود.

" آرتورشوپنهاور"

به جذابترین گروه اینترنتی یاهو ملحق شوید

مایكل شوماخر چندین سال متوالی در مسابقات اتومبیلرانی "فرمول یک" در دنیا اول شد.

وقتی رمز موفقیتش را پرسیدند، در جواب گفت:

تنها رمز موفقیت من این است كه زمانی كه دیگران ترمز می گیرند، من گاز می دهم ...

DECIDE while others are delaying

(تصمیم بگیر وقتی که دیگران مرددند)...

به جذابترین گروه اینترنتی یاهو ملحق شوید

درد من مرگــــ مردمی استـــــ که گدایی را قناعتـــ ، بی عرضگی را صبر وبا تبسمی بر

لبـــــ این حماقتها را حکمتـــــ خدا مینامند

گاندی

به جذابترین گروه اینترنتی یاهو ملحق شوید

.به جذابترین گروه اینترنتی یاهو ملحق شوید

حـتـی افـرادی هـم که مـعـتـقـد هـستـنـد سـرنـوشـتـــــ هـمه از قـبـل تعـیـیـن شـده و قـابـل

تغـیـیـر نیـسـتـــــــ ؛ مـوقـع رد شـدن از خـیـابـان ابـتـدا دو طـرفـــــ آن را نگاه میـکـنـنـد .

اسـتـیـون هـاوکـیـنگـــــ...

به جذابترین گروه اینترنتی یاهو ملحق شوید

قـرار نـیـسـتــــــ مـن طـوری زنـدگی کـنـم کـه دنـیـا دوسـتــــــ داره ،

خـبــــــ طـبـعـا قـرارهـم نـیـسـتــــــ دنـیـا هـمـونطـوری بـچـرخـه کـه مـن دوسـتــــــ دارم.

جـروم دیـویـد سـالـیـنجـر...

به جذابترین گروه اینترنتی یاهو ملحق شوید

جـهـان سـوم جـایی سـتــــ كـه هـر كـس بخـواهـد مـمـلكـتـش را آبـاد كـنـد خانـه اش

خـرابـــــ مـیـشـود ، وهـر كـس بخـواهـد خانـه اش را آبـاد كـنـد بـایـد یـرای ویـرانی

مـمـلكـتـش بكـوشـد.

پـروفـسـور مـحـمـود حـسابی...


به جذابترین گروه اینترنتی یاهو ملحق شوید

در سـن هـشـتـاد و سـه سـالگی از " فـرانکــــ لـویـد رایـتـــــ" مـعـمـار بـزرگـــــ و

نـامـدار پـرسـیـدنـد :

ازمـیـان كـارهـای بـزرگـی كه انـجـام داده ایـد ؛ كـدام را بـیـشـتـر می پـسـنـدیـد ؟

کـه او پـاسـخ می دهـد : كـار بـعـدی را ....

]]>
گاهی وقتها برای به دست آوردن اسباب‌بازی غافلیم كه چه نعماتی را از دست می‌دهیم. 2012-07-23T10:16:08+01:00 2012-07-23T10:16:08+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/234 رسول دوستی  (برای اسباب بازی دنیا چه چیزهایی را از دست داده‌ایم؟؟؟؟؟؟؟؟)   “آلبرت” کوچولو فقط شش سال داشت ، اما با همین سن کم هم می دانست که برای تحقق آرزوهایش باید دعا کند . یعنی این را پدر و مادرش به او گفته بودند : ” آلبرت مگه دوست نداری ما برات تفنگ بخریم ؟ مگه هر روز از مادرت نمی خوای که برات آب نبات و شکلات بخره ؟ خب پسرم ما که پول نداریم ! پس دعا کن که خدا به ما آنقدر پول بده که بتونیم برای تو هر چی دوست داری بخریم … “ این گونه بود که ” آلبرت ” هر روز صبح و شب موقع خواب  


(برای اسباب بازی دنیا چه چیزهایی

را از دست داده‌ایم؟؟؟؟؟؟؟؟)


asbsbbzi داستان زیبای اسباب بازی

 

“آلبرت” کوچولو فقط شش سال داشت ، اما با همین سن کم هم می دانست که برای تحقق آرزوهایش باید دعا کند . یعنی این را پدر و مادرش به او گفته بودند :

” آلبرت مگه دوست نداری ما برات تفنگ بخریم ؟ مگه هر روز از مادرت نمی خوای که برات آب نبات و شکلات بخره ؟ خب پسرم ما که پول نداریم ! پس دعا کن که خدا به ما آنقدر پول بده که بتونیم برای تو هر چی دوست داری بخریم … “

این گونه بود که ” آلبرت ” هر روز صبح و شب موقع خواب دستهای کوچکش را به سوی آسمان دراز می کرد و می گفت :

” خدایا به پدر و مادر من پول زیاد بده تا هر چی من دوست دارم برام بخرند…”

و انگار راست گفته اند که خدا دعای بچه ها را زودتر مستجاب می کند ، یک ماه نشده بود که پدر “آلبرت” در کارخانه به سمت ” سرکارگر ” منصوب شد و حقوقش دو برابر شد .

مادرش “آنجلا” هم که برای کمک خرج زندگیشان با ماشین بافندگی پلیور می بافت ، یک مرتبه کارش گرفت .

هر دوی آنها به قولی که به پسرشان داده بودند عمل کردند و هر روز برایش اسباب بازی و شکلات می خریدند و…

اما ” آلبرت ” کوچولو یک ناراحتی بزرگ داشت. پدر و مادرش صبح تا شب با هم دعوا می کردند ، کاری که قبلا هرگز به یاد نداشت .

یک روز ” آلبرت دلیل آن را از پدربزرگش پرسید که پدربزرگ گفت : ” آدمها وقتی پولدار میشن … عشق رو فراموش می کنند …!”

یک ماه نشد که مشتریان ” آنجلا ” پلیورها را برگرداندند و بازار کساد شد . پدر هم به خاطر برگشتن سرکارگر قبلی ، به کار سابقش مشغول شد …

زن و شوهر مادام از هم سوال می کردند که چرا ؟ آنها خبر نداشتند که ” آلبرت ” کوچولو دیگر نه شکلات میخواست و نه اسباب بازی، او حالا دعایش را عوض کرده بود !

]]>
عجله نكن عجله نكن زنگ تفریحه زنگ تفریحه 2012-07-23T10:10:37+01:00 2012-07-23T10:10:37+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/233 رسول دوستی     اطلاعات زیر،‌ حاصل یک گروه محقق بر روی یک گروه میلیونی از دختران ایرانی است که در آن رابطه‌ی بین سن و معیار ازدواج مورد بررسی قرار گرفته است. ۱۸الی ۲۰سالگی : حداقل لیسانس داشته باشد، قدبلند،‌ خوش بر و رو،‌ خوش تیپ ،‌ خوشمزه !!! ،‌ پولدار، ‌دارای ماشین ( حداقل ۲۰۶)،‌ ترجیحا خارج رفته. ۲۱الی ۲۴سالگی : حداقل فوق دیپلم داشته باشد، ‌قد متوسط هم اشکال ندارد ، قیافه چندان مهم نیست ، تیپ معقولانه ، بداخلاق نباشد، ‌دارای ماشین ( حداقل پراید ) ، خارج رفته ‌نرفته فرقی ند  

yasgroup.ir سن و ازدواج رابطه بین سن و معیار ازدواج

 

اطلاعات زیر،‌ حاصل یک گروه محقق بر روی یک گروه میلیونی از دختران ایرانی است که در آن رابطه‌ی بین سن و معیار ازدواج مورد بررسی قرار گرفته است.

۱۸الی ۲۰سالگی : حداقل لیسانس داشته باشد، قدبلند،‌ خوش بر و رو،‌ خوش تیپ ،‌ خوشمزه !!! ،‌ پولدار، ‌دارای ماشین ( حداقل ۲۰۶)،‌ ترجیحا خارج رفته.

۲۱الی ۲۴سالگی : حداقل فوق دیپلم داشته باشد، ‌قد متوسط هم اشکال ندارد ، قیافه چندان مهم نیست ، تیپ معقولانه ، بداخلاق نباشد، ‌دارای ماشین ( حداقل پراید ) ، خارج رفته ‌نرفته فرقی ندارد.

۲۵الی ۲۹سالگی : مدرک تحصیلی چندان مهم نیست ، ‌کار داشته باشد کافیست ، قدش خیلی کوتاه نباشد ( ترجیحا ) ، مهم سیرت است نه صورت!!!، آدم نباید ظاهربین باشد ،‌ دست بزن نداشته باشد همین ، ماشین نداشت اشکال ندارد ولی قول بدهد بعدا بخرد.

۳۰الی ۳۵سالگی : مدرک اصلا مهم نیست فقط سواد خواندن و نوشتن داشته باشد کفایت می‌کند ، کار داشته باشد ، قدش اصلا اهمیت ندارد ،‌ مهم فهم و شعور است.

۳۶الی ۴۰سالگی : کار داشته باشد کافیست،‌ فهم و شعورهم ترجیحا داشته باشد

۴۱الی ۵۰سالگی : مذکر باشد کفایت می‌کند!

۵۰الی آخر: در حال حاضر مشترک مورد نظر در دسترس نمی‌باشد .

نو ریسپانس تو پیجینگ!!!

 

در پایان به پسران محترم و عزیز توصیه می‌شود :

 

با توجه به بالا رفتن سن ازدواج دختران که میانگین آن نزدیک به سی سال است ، زیاد خودشان را برای ادامه‌ی تحصیل ، مشکل سربازی ، خرید منزل ، ‌ماشین ، ‌موبایل وغیره اذیت نکنند ؛ چرا که هم عجله کار شیطان است و هم طبق آمار فوق ، ‌طرف همینجوری از شما راضی است و نیازی به زحمت اضافه نمی‌باشد!!!

و من الله توفیق ]]>
آفات خودارضائی دختران 2012-07-23T10:05:17+01:00 2012-07-23T10:05:17+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/232 رسول دوستی یک عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری-مامای دانشگاه شاهد با بیان اینکه آتوگاسمی یکی از مهمترین عوارض خود ارضایی در دختران است تاکید کرد;ممکن است این افراد در دوره مجردی با خود ارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را بر آورده کنند اما در آینده رضایتمندی جنسی در زندگی نخواهند داشت. معصومه حیدری گفت:«خودارضایی در میان دختران با تحریک قسمت های خارجی دستگاه تناسلی رایج تر است که صدمه چندانی به دستگاه تناسلی نمی رساند اما زمانی که خودارضایی با تحریک قسمت های داخلی تر دستگاه تناسلی باشد بسته به یک عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری-مامای دانشگاه شاهد با بیان اینکه آتوگاسمی یکی از مهمترین عوارض خود ارضایی در دختران است تاکید کرد;ممکن است این افراد در دوره مجردی با خود ارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را بر آورده کنند اما در آینده رضایتمندی جنسی در زندگی نخواهند داشت.

معصومه حیدری گفت:«خودارضایی در میان دختران با تحریک قسمت های خارجی دستگاه تناسلی رایج تر است که صدمه چندانی به دستگاه تناسلی نمی رساند اما زمانی که خودارضایی با تحریک قسمت های داخلی تر دستگاه تناسلی باشد بسته به نوع فشار و ناحیه لمس شونده ممکن است در صورتی که به صورت مداوم تکرار شود آسیب های جدی به دستگاه تناسلی دختران وارد سازد

وی ادامه داد:«در برخی موارد خودارضایی در دختران با تخیلات جنسی، دیدن تصاویر و فیلم صورت می گیرد که فرد با دیدن این تصاویر به هیجان می رسد و در این صورت آسیبی به دستگاه تناسلی وی وارد نمی شود اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چرا خودارضایی از لحاظ شرعی و بهداشتی نفی شده است؟

واقعیت این است که دختران و پسران با بلوغ دچار تغییرات هورمونی و جسمانی می شوند و در دوره ای قرار می گیرند که نیازهای جنسی آنها شعله ور شده و راهی برای ارضاء ندارند و ممکن است به سمت خودارضایی کشیده شوند اما همانطوری که می دانید ازدواج تنها راه صحیح ارضای افراد است و ما رفتارهای پرخطر جنسی را نهی می کنیم و بایستی به مقتضای سن و رشد و نیازهای فکری ازدواج به موقع صورت گیرد چرا که نیازهای جنسی یک روند فیزیولوژیک دارد و باید طی شود و افرادی که از لحاظ شرعی مقیدند نیازهای جنسی خود را در جاده صحیح خود قرار دهند بایستی ازدواج کنند

این کارشناس ارشد مامایی در ادامه به خبرنگار سلامت نیوز گفت:«خودارضایی در دختران عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت و در صورتی که به صورت رفتار روزانه درآید خطرناک می شود و مانند هر اعتیادی ، روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد و زمانی که فردی اقدام به خودارضایی می کند خیلی سریع فاز هیجان جنسی اتفاق می افتد و جنبه های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح جنسی را دریافت نمی کند و دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود  و بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خودارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتارهای خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به ارگاسم برسد

این درمانگر اختلالات جنسی بانوان افزود:«یکی از مهمترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند بنابراین بایستی گفت ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد

همکار علمی کلینیک سلامت خانواده افزود:«از جمله راه های پیشنهادی به جوانان پرداختن به فعالیت های مختلفی از جمله ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات ، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ است همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشند و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرک است تا فرد به سن مناسب ازدواج برسد و با ازدواج بتواند نیازهای خود را به طور صحیحی ارضاء کند ]]>
زود قضاوت نمودن مطلقا ممنوع است 2012-07-22T12:27:16+01:00 2012-07-22T12:27:16+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/231 رسول دوستی     پس از رسیدن یک تماس تلفنی برای یک عمل جراحی اورژانسی، پزشک با عجله راهی بیمارستان شد. او پس از اینکه جواب تلفن را داد، بلافاصله لباسهایش را عوض کرد و مستقیم وارد بخش جراحی شد. او پدر پسر را دید که در راهرو می رفت و می آمد و منتظر دکتر بود. به محض دیدن دکتر، پدر داد زد: چرا اینقدر طول کشید تا بیایی؟ مگر نمیدانی زندگی پسر من در خطر است؟ مگر تو احساس مسئولیت نداری؟ پزشک لبخندی زد و گفت: "متأسفم، من در بیمارستان نبودم و پس از دریافت تماس تلفنی، هرچه سریعتر خودم را رس  

yasgroup.ir قضاوت ممنوع داستان تکان دهنده قضاوت

 

پس از رسیدن یک تماس تلفنی برای یک عمل جراحی اورژانسی، پزشک با عجله راهی بیمارستان شد.

او پس از اینکه جواب تلفن را داد، بلافاصله لباسهایش را عوض کرد و مستقیم وارد بخش جراحی شد.

او پدر پسر را دید که در راهرو می رفت و می آمد و منتظر دکتر بود. به محض دیدن دکتر، پدر داد زد: چرا اینقدر طول کشید تا بیایی؟ مگر نمیدانی زندگی پسر من در خطر است؟ مگر تو احساس مسئولیت نداری؟

پزشک لبخندی زد و گفت: "متأسفم، من در بیمارستان نبودم و پس از دریافت تماس تلفنی، هرچه سریعتر خودم را رساندم. شما آرام باشید تا من بتوانم کارم را انجام دهم.

پدر با عصبانیت گفت: آرام باشم؟! اگر پسر خودت همین حالا توی همین اتاق بود آیا تو میتوانستی آرام بگیری؟ اگر پسر خودت همین حالا میمرد چکار میکردی؟

پزشک دوباره لبخندی زد و پاسخ داد: من جوابی را که در کتاب مقدس گفته شده میگویم" از خاک آمده ایم و به خاک باز می گردیم … شفا دهنده یکی از اسمهای خداوند است. پزشک نمی تواند عمر را افزایش دهد. برو و برای پسرت از خدا شفا بخواه. ما هم به لطف و منت خدا، بهترین کارمان را انجام می دهیم.

پدر زمزمه کرد: (نصیحت کردن دیگران وقتی خودمان در شرایط آنان نیستیم آسان است )

عمل جراحی چند ساعت طول کشید و بعد پزشک از اتاق عمل با خوشحالی بیرون آمد. خدا را شکر! پسر شما نجات پیدا کرد.

و بدون اینکه منتظر جواب پدر شود، با عجله و در حالیکه بیمارستان را ترک می کرد گفت : اگر شما سؤالی دارید، از پرستار بپرسید.

پدر با دیدن پرستاری که چند لحظه پس از ترک پزشک به پیش او آمد گفت: چرا او اینقدر متکبر است؟

نمی توانست چند دقیقه صبر کند تا من در مورد وضعیت پسرم ازش سؤال کنم؟

پرستار درحالیکه اشک از چشمانش جاری بود پاسخ داد : پسرش دیروز در یک حادثه ی رانندگی مرد. وقتی ما با او برای عمل جراحی پسر تو تماس گرفتیم، او در مراسم تدفین بود و اکنون که او جان پسر تو را نجات داد با عجله اینجا را ترک کرد تا مراسم خاکسپاری پسرش را به اتمام برساند.

هرگز درباره کسی قضاوت نکنید؛ چون شما هرگز نمی دانید زندگی آنان چگونه است و چه بر آنان می گذرد یا آنان در چه شرایطی هستند ]]>
جواب مونا خانم 2012-07-20T09:21:14+01:00 2012-07-20T09:21:14+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/230 رسول دوستی این مطلب رمزدار است و از طریق فید قابل خواندن نمی باشد، جهت مشاهده متن مطلب با ورود به بلاگ رمز مطلب را وارد نمایید. سی قانون موفقیت در جهان 2012-07-20T05:33:58+01:00 2012-07-20T05:33:58+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/229 رسول دوستی   1) قانون علت و معلول هر چیز به دلیلی رخ می دهد. برای هر علتی معلولی است و برای هر معلولی، علت یا علت های به خصوصی وجود دارد، چه از آن ها اطلاع داشته باشید چه نداشته باشید. چیزی به اسم اتفاق وجود ندارد. در زندگی هر کاری را که بخواهید می توانید انجام دهید به شرط آن که تصمیم بگیرید که دقیقا چه می خواهید و سپس عمل کنید.   2) قانون ذهن شما تبدیل به همان چیزی می شوید که درباره آن بیشتر فکر می کنید. پس همیشه درباره چیزهایی فکر کنید که واقعا طالب آن هست  

1) قانون علت و معلول

هر چیز به دلیلی رخ می دهد. برای هر علتی معلولی است و برای هر معلولی، علت یا علت های به خصوصی وجود دارد، چه از آن ها اطلاع داشته باشید چه نداشته باشید. چیزی به اسم اتفاق وجود ندارد. در زندگی هر کاری را که بخواهید می توانید انجام دهید به شرط آن که تصمیم بگیرید که دقیقا چه می خواهید و سپس عمل کنید.

 

2) قانون ذهن

شما تبدیل به همان چیزی می شوید که درباره آن بیشتر فکر می کنید. پس همیشه درباره چیزهایی فکر کنید که واقعا طالب آن هستید.

 

3) قانون عینیت یافتن ذهنیات

دنیای پیرامون شما تجلی فیزیکی دنیای درون شماست. کار اصلی شما در زندگی این است که زندگی مورد علاقه خود را در درون خود خلق کنید. زندگی ایده آل خود را با تمام جزییات آن مجسم کنید و این تصویر ذهنی را تا زمانی که در دنیای پیرامون شما تحقق پیدا کند حفظ کنید.

 

4) قانون رابطه مستقیم

زندگی بیرونی شما بازتاب زندگی درونی شماست. بین طرز تفکر و احساسات درونی شما، و عملکرد و تجارب بیرونی تان رابطه مستقیم وجود دارد. روابط اجتماعی، وضعیت جسمانی، شرایط مالی و موفقیت های شما بازتاب دنیای درونی شماست.

 

5) قانون باور

هر چیزی را که عمیقا باور داشته باشید به واقعیت تبدیل می شود. شما آن چه را که می بینید که قبلا به عنوان باور انتخاب کرده اید. پس باید باورهای محدودکنتده ای را که مانع موفقیت شما هستند شناسایی کنید و آن ها را از بین ببرید.

 

6) قانون ارزش ها

نحوه عملکرد شما همیشه با زیر بنایی ترین ارزش ها و اعتقادات شما هماهنگ است. آن چه که ارزش هایی را که واقعا به آن اعتقاد دارید بیان می کند ادعاهای شما نیست بلکه گفته ها، اعمال و انتخاب های شما به ویژه در هنگام ناراحتی و عصبانیت است.

 

7) قانون انگیزه

هر چه می گویید یا انجام می دهید از تمایلات درونی، خواسته ها و غرایز شما سرچشمه می گیرد. پس برای رسیدن به موفقیت باید انگیزه ها را مشخص کرد تا با یک برنامه ریزی اصولی به هدف رسید.

 

8) قانون انتظار

اگر با اعتماد به نفس، انتظار وقوع چیزی را در جهان پیرامونتان داشته باشید آن چیز به وقوع می پیوندد. شما همیشه هماهنگ با انتظارات تان عمل می کنید و این انتظارات بر رفتار و چگونگی برخورد اطرافیانتان تاثیر می گذارد.

 

9) قانون تمرکز

هر چیزی را که روی آن تمرکز کرده و به آن فکر کنید در زندگی واقعی، شکل گرفته و گسترش پیدا می کند. بنابراین باید فکر خود را بر چیزهایی متمرکز کنید که واقعا طالب آن هستید.

 

10) قانون عادت

حداقل ?? درصد از کارهایی که انجام می دهیم از روی عادت است. پس می توانیم عادت هایی را که موفقیت مان را تضمین می کنند در خود پرورش دهیم؛ و تا هنگامی که رفتار مورد نظر به صورت اتوماتیک و غیر ارادی انجام نشود، تمرین و تکرار آگاهانه و مداوم آن را ادامه دهیم.

 

11) قانون انتخاب

زندگی ما نتیجه انتخاب های ما تا این لحظه است. چون همیشه در انتخاب افکار خود آزاد هستیم، کنترل کامل زندگی و تمامی آن چه برایمان اتفاق می افتد در دست خودمان است.

 

12) قانون تفکر مثبت

برای رسیدن به موفقیت و شادی، تفکر مثبت امری ضروری است. شیوه تفکر شما نشان دهنده ارزش ها، اعتقادات و انتظارات شماست.

 

13) قانون تغییر

تغییر، غیر قابل اجتناب است و ما باید استاد تغییر باشیم نه قربانی آن.

 

14) قانون کنترل

سلامتی، شادی و عملکرد درست از طریق کنترل کامل افکار، اعمال و شرایط پیرامونمان به وجود می آید.

 

15) قانون مسوولیت

هر چه و هر کجا که هستید به خاطر آن است که خودتان این طور خواسته اید. مسوولیت کامل آن چه که هستید، آن چه که به دست آورده اید و آن چه که خواهید شد بر عهده خود شماست.

 

16) قانون پاداش

عالم در نظم کامل به سر می برد و ما پاداش کامل اعمالمان را می گیریم. همیشه از همان دست که می دهیم از همان دست می گیریم. اگر از عالم بیشتر دریافت می کنید به این دلیل است که بیشتر می بخشید.

 

17) قانون خدمت

پاداش هایی را که در زندگی می گیرید با میزان خدمت شما به دیگران رابطه مستقیم دارد. هر چه بیشتر برای بهبود زندگی و سعادت دیگران کار کنید و توانایی های خود را افزایش دهید، در عرصه های مختلف زندگی خود بیشتر پیشرفت می کنید.

 

18) قانون تاثیر تلاش

همه امیدها، رویاها، هدف ها و آرمان های ما در گرو سخت کوشی است. هر چه بیشتر تلاش کنیم؛ موفقیت بیشتری کسب خواهیم کرد.

 

19) قانون آمادگی

در هر حوزه ای موفق ترین افراد، آن هایی هستند که وقت بیشتری را صرف کسب آمادگی برای انجام کارها می کنند. عملکرد خوب نتیجه آمادگی کامل است.

 

20) قانون حد توانایی

شاید برای انجام همه کارها وقت کافی وجود نداشته باشد ولی همیشه برای انجام مهم ترین کارها وقت کافی هست. هر چه بیشتر کار کنیم کارایی بیشتری پیدا می کنیم. اما باید اموری را بر عهده بگیریم که در حد توانمان باشد.

 

21) قانون تصمیم

مصمم بودن از ویژگی های اساسی افراد موفق است. در زندگی هر جهشی در جهت پیشرفت هنگامی حاصل می شود که در موردی تصمیم روشنی گرفته باشیم.

 

22) قانون خلاقیت

ذهن ما می تواند به هر چیزی که باور داشته باشد دست یابد. هر نوع پیشرفتی در زندگی با یک ایده آغاز می شود و چون توانایی ما در خلق ایده های جدید نامحدود است آینده نیز محدودیتی نخواهد داشت.

 

23) قانون استقامت

معیار ایمان به خود، توانایی استقامت در برابر سختی ها، شکست ها و ناامیدی ها ست. استقامت ویژگی اساسی موفقیت است. اگر به اندازه کافی استقامت کنیم، طبیعتا سرانجام موفق خواهیم شد.

 

24) قانون صداقت

خوشبختی زمانی سراغ ما می آید که تصمیم بگیریم هماهنگ با والاترین ارزش ها و عمیق ترین اعتقادات خود زندگی کنیم. همواره باید با آن بهترین بهترین ها که در درون مان وجود دارد صادق باشیم.

 

25) قانون انعطاف پذیری

در تعیین اهداف خود قاطعیت داشته باشید، اما در مورد روش دست یابی به آن ها انعطاف پذیر باشید. در عصر تحولات سریع و رقابت شدید، اتعطاف پذیری.

 

26) قانون خوشبختی

کیفیت زندگی ما را احساس مان در هر لحظه تعیین می کند و احساس ما را تفسیر خودمان از وقایع پیرامونمان مشخص می سازد، نه خود وقایع. هرگز برای این که تجربه خوشی از دوران کودکی داشته باشید دیر نیست. کافی است گذشته را مرور کنید و روشی را که برای تفسیر تجربیات خود داشته اید تغییر دهید.

 

27) قانون تعجیل

ما همواره دوست داریم که هر چه زودتر به آرزوهایمان برسیم، به همبن دلیل است که در تمام عرصه های زندگی بی قراریم.

 

28) قانون فرصت

بهترین فرصت ها اغلب در معمولی ترین موقعیت های زندگی مان به وجود می آید. پس بزرگ ترین فرصت ها به احتمال زیاد همیشه در دسترس ماست.

 

29) قانون خود شکوفایی

شما می توانید هر چه را که برای رسیدن به اهداف تعیین شده خود به آن نیاز دارید بیاموزید. آن هایی که می آموزند توانا هستند.

 

30) قانون بخشندگی

هر چه بیشتر، بدون انتظار پاداش، به دیگران خدمت کنید، خیر و نیکی بیشتری به شما می رسد. آن هم از جاهایی که اصلا انتظار ندارید. شما تنها در صورتی حقیقتا خوشبخت خواهید شد که احساس کنید به دلیل خدمت به دیگران انسان با ارزشی هستید.

]]>
با خود حرف زدن 2012-07-19T22:08:20+01:00 2012-07-19T22:08:20+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/228 رسول دوستی این مطلب رمزدار است و از طریق فید قابل خواندن نمی باشد، جهت مشاهده متن مطلب با ورود به بلاگ رمز مطلب را وارد نمایید. چهار فصل (داستان كوتاه) 2012-07-19T15:03:20+01:00 2012-07-19T15:03:20+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/227 رسول دوستی مجله یکشنبه: مردی چهار پسر داشت. آنها را به ترتیب به سراغ درخت گلابی ای فرستاد که در فاصله ای دور از خانه شان روییده بود. پسر اول در زمستان، دومی در بهار، سومی در تابستان و پسر چهارم در پاییز به کنار درخت رفتند.سپس پدر همه را فراخواند و از آنها خواست که بر اساس آنچه دیده بودند درخت را توصیف کنند. پسر اول گفت: «درخت زشتی بود، خمیده و درهم پیچیده.» پسر دوم گفت: «نه… درختی پوشیده از جوانه بود و پر از امید شکفتن.»پسر سوم گفت: «نه… درختی بود سرشار از شکوفه های زیبا و عطرآگین… و با شکوه تر مجله یکشنبه: مردی چهار پسر داشت. آنها را به ترتیب به سراغ درخت گلابی ای فرستاد که در فاصله ای دور از خانه شان روییده بود. پسر اول در زمستان، دومی در بهار، سومی در تابستان و پسر چهارم در پاییز به کنار درخت رفتند.

سپس پدر همه را فراخواند و از آنها خواست که بر اساس آنچه دیده بودند درخت را توصیف کنند. پسر اول گفت: «درخت زشتی بود، خمیده و درهم پیچیده.» پسر دوم گفت: «نه… درختی پوشیده از جوانه بود و پر از امید شکفتن.»

پسر سوم گفت: «نه… درختی بود سرشار از شکوفه های زیبا و عطرآگین… و با شکوه ترین صحنه ای بود که تا به امروز دیده ام.» پسر چهارم گفت: «نه!!! درخت بالغی بود پربار از میوه ها… پر از زندگی و زایش!»

مرد لبخندی زد و گفت: «همه شما درست گفتید، اما هر یک از شما فقط یک فصل از زندگی درخت را دیده اید! شما نمی توانید درباره یک درخت یا یک انسان بر اساس یک فصل قضاوت کنید. همه حاصل آنچه هستند و لذت، شوق و عشقی که از زندگی شان برمی آید فقط در انتها نمایان می شود.

وقتی همه فصل ها آمده و رفته باشند! اگر در زمستان تسلیم شوید، امید شکوفایی بهار، زیبایی تابستان و باروری پاییز را از کف داده اید! مبادا بگذاری درد و رنج یک فصل، زیبایی و شادی تمام فصل های دیگر را نابود کند! زندگی را فقط با فصل های دشوارش نبین؛ در راه های سخت پایداری کن. لحظه های بهتر بالاخره از راه می رسند…

]]>
منطق به چه دردی می‌خورد؟ 2012-07-17T20:42:57+01:00 2012-07-17T20:42:57+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/224 رسول دوستی - استاد اصولا منطق چیست ؟معلم کمی فکر کرد و جواب داد: گوش کنید، مثالی می زنم، دو مرد پیش من می آیند. یکی تمیز ودیگری کثیف من به آن ها پیشنهاد می کنم حمام کنند.شما فکر می کنید ، کدام یک این کار را انجام دهند ؟ هردو شاگرد یک زبان جواب دادند : خوب مسلما کثیفه ! معلم گفت : نه ، تمیزه . چون او به حمام کردن عادت کرده و کثیفه قدر آن را نمی داند.پس چه کسی حمام می کند ؟ حالا پسرها می گویند : تمیزه ! معلم جواب داد : نه ، کثیفه ، چون او به حمام احتیاج دارد.وباز پرسید : خوب ، پس کدامیک از مهمانان من
- استاد اصولا منطق چیست ؟
معلم کمی فکر کرد و جواب داد: گوش کنید، مثالی می زنم، دو مرد
پیش من می آیند. یکی تمیز ودیگری کثیف من به آن ها پیشنهاد
می کنم حمام کنند.شما فکر می کنید ، کدام یک این کار را انجام دهند ؟
هردو شاگرد یک زبان جواب دادند : خوب مسلما کثیفه !
معلم گفت : نه ، تمیزه . چون او به حمام کردن عادت کرده و کثیفه قدر
آن را نمی داند.پس چه کسی حمام می کند ؟
حالا پسرها می گویند : تمیزه !
معلم جواب داد : نه ، کثیفه ، چون او به حمام احتیاج دارد.وباز پرسید :
خوب ، پس کدامیک از مهمانان من حمام می کنند ؟
یک بار دیگر شاگردها گفتند : کثیفه !
معلم دوباره گفت : اما نه ، البته که هر دو ! تمیزه به حمام عادت دارد و
کثیفه به حمام احتیاج دارد. خوب بالاخره کی حمام می گیرد ؟
بچه ها با سر درگمی جواب دادند : هر دو !
معلم بار دیگر توضیح می دهد : نه ، هیچ کدام ! چون کثیفه به حمام
عادت ندارد و تمیزه هم نیازی به حمام کردن ندارد!
شاگردان با اعتراض گفتند : بله درسته ، ولی ما چطور می توانیم
تشخیص دهیم ؟هر بار شما یک چیزی را می گویید و هر دفعه هم درست است
 معلم در پاسخ گفت : خوب پس متوجه شدید ، این یعنی: منطق !
و از دیدگاه هر کس متفاوت است.
]]>
كتلكت و نون سنگك (داستان كوتاه) 2012-07-17T20:39:51+01:00 2012-07-17T20:39:51+01:00 tag:http://rasoul-dousti.mihanblog.com/post/222 رسول دوستی ته پیاز و رنده رو پرت کردم توی سینک، اشک از چشم و چارم جاری بود. در یخچال رو باز کردم و تخم مرغ رو شکستم روی گوشت ، روغن رو ریختم توی ماهیتابه و اولین کتلت رو کف دستم پهن کردم و خوابوندم کف ش ، برای خودش جلز جلز خفیفی کرد که زنگ در را زدند. پدرم بود. بازم نون تازه آورده بود. نه من و نه اصغر حس و حال صف نونوایی نداشتیم.می گفت نون خوب خیلی مهمه ! من که بازنشسته ام، کاری ندارم ، هر وقت برای خودمون گرفتم گروه اینترنتی ایران سان | www.IranSun.net

ته پیاز و رنده رو پرت کردم توی سینک، اشک از چشم و چارم جاری بود. در یخچال رو باز کردم و تخم مرغ رو شکستم روی گوشت ، روغن رو ریختم توی ماهیتابه و اولین کتلت رو کف دستم پهن کردم و خوابوندم کف ش ، برای خودش جلز جلز خفیفی کرد که زنگ در را زدند. پدرم بود. بازم نون تازه آورده بود. نه من و نه اصغر حس و حال صف نونوایی نداشتیم.می گفت نون خوب خیلی مهمه ! من که بازنشسته ام، کاری ندارم ، هر وقت برای خودمون گرفتم برای شما هم میگیرم. در می زد و نون رو همون دم در می داد و می رفت. هیچ وقت هم بالا نمی اومد، هیچ وقت.

دستم چرب بود، اصغر در را باز کرد و دوید توی راه پله. پدرم را خیلی دوست داشت. کلا پدرم از اون جور آدمهاست که بیشتر آدمها دوستش دارند ، این البته زیاد شامل مادرم نمی شود . صدای اصغر از توی راه پله می اومد که به اصرار تعارف می کرد و پدر و مادرم را برای شام دعوت می کرد بالا. برای یک لحظه خشکم زد. ما خانواده ی سرد و نچسبی هستیم. هم رو نمی بوسیم، بغل نمی کنیم، قربون صدقه هم نمیریم و از همه مهم تر سرزده و بدون دعوت جایی نمیریم. خانواده ی اصغر اینجوری نبود، در می زدند ومیامدند تو،روزی هفده بار با هم تلفنی حرف می زدند؛ قربون صدقه هم می رفتند و قبیله ای بودند. برای همین هم اصغر نمی فهمید که کاری که داشت می کرد مغایر اصول تربیتی من بود و هی اصرار می کرد، اصرار می کرد.

آخر سر در باز شد و پدر مادرم وارد شدند. من اصلا خوشحال نشدم. خونه نا مرتب بود؛ خسته بودم.تازه از سر کار برگشته بودم، توی یخچال میوه نداشتیم.. چیزهایی که الان وقتی فکرش را می کنم خنده دار به نظر میاد اما اون روز لعنتی خیلی مهم به نظر می رسید. . اصغر توی آشپزخونه اومد تا برای مهمان ها چای بریزد و اخم های درهم رفته ی من رو دید. پرسیدم برای چی این قدر اصرار کردی؟ گفت خوب دیدم کتلت داریم گفتم با هم بخوریم.

گفتم ولی من این کتلت ها رو برای فردا هم درست می کردم. گفت حالا مگه چی شده؟ گفتم چیزی نیست، اما ... در یخچال رو باز کردم و چند تا گوجه فرنگی رو با عصبانیت بیرون آوردم و زیر آب گرفتم. پدرم سرش رو توی آشپزخونه کرد و گفت دختر جون، ببخشید که مزاحمت شدیم. میخوای نونها رو برات ببرم؟ تازه یادم افتاد که حتی بهشون سلام هم نکرده بودم .تمام شب عین دو تا جوجه کوچولو روی مبل کز کرده بودند .وقتی شام آماده شد پدرم یک کتلت بیشتر بر نداشت. مادرم به بهانه ی گیاه خواری چند قاشق سالاد کنار بشقابش ریخت و بازی بازی کرد. خورده و نخورده خداحافظی کردند و رفتند و این داستان فراموش شد و پانزده سال گذشت.

چند روز پیش برای خودم کتلت درست می کردم که فکرش مثل برق ازسرم گذشت: نکنه وقتی با اصغر حرف می زدم پدرم صحبت های ما را شنیده بود؟ نکنه برای همین شام نخورد؟ از تصورش مهره های پشتم تیر می کشد و دردی مثل دشنه در دلم می نشیند. راستی چرا هیچ وقت برای اون نون سنگک ها ازش تشکر نکردم؟ آخرین کتلت رو از روی ماهیتابه بر می دارم. یک قطره روغن می چکد توی ظرف و جلز محزونی می کند. واقعا چهار تا کتلت چه اهمیتی داشت؟ حقیقت مثل یک تکه آجر توی صورتم می خورد:" من آدم زمختی هستم". زمختی یعنی ندانستن قدر لحظه ها، یعنی نفهمیدن اهمیت چیزها، یعنی توجه به جزییات احمقانه و ندیدن مهم ترین ها.

حالا دیگه چه اهمیتی داشت این سر دنیا وسط آشپزخانه ی خالی چنگال به دست کنار ماهیتابه ای که بوی کتلت می داد آه بکشم. آخ. لعنتی، چقدر دلم تنگ شده براشون؛ فقط... فقط اگر الان پدر و مادرم از در تو می آمدند، دیگه چه اهمیتی داشت خونه تمیز بود یا نه.. میوه داشتیم یا نه ...همه چیز کافی بود: من بودم و بوی عطر روسری مادرم، دست پدرم و نون سنگک . پدرم راست می گفت. نون خوب خیلی مهمه . من این روزها هر قدر بخوام می تونم کتلت درست کنم، اما کسی زنگ این در را نخواهد زد، کسی که توی دستهاش نون سنگک گرم و تازه و بی منتی بود که بوی مهربونی می داد. اما دیگه چه اهمیتی دارد؟

چیزهایی هست که وقتی از دستش دادی اهمیت ش را می فهمی. نون سنگک خشخاشی دو آتشه هم یکی اش ....
]]>